Reklama
Reklama

Jadwiga Emilewicz o "zabetonowanym" placu Kolegiackim: "pozostaje jedynie załamać ręce w geście totalnej rozpaczy"

fot. Jadwiga Emilewicz / Facebook
fot. Jadwiga Emilewicz / Facebook

Posłanka Zjednoczonej Prawicy wybrana w Poznaniu zabiera głos.

Już we wtorek pisaliśmy o wzbudzającym ostatnio kontrowersje placu Kolegiackim, który zdaniem niektórych mieszkańców został pozbawiony zieleni i stał się "betonową pustynią". Miasto odniosło się do zarzutów podkreślając, że posadzono tu drzewa i krzewy, a wcześniej plac służył głównie jako parking. Zdaniem posłanki Jadwigi Emilewicz, tłumaczenia są kiepskie.

- W Poznaniu zarządzanym przez prezydenta Jacka Jaśkowiaka ze zdumieniem i ubolewaniem zauważam kolejne inwestycje miejskie sprzeczne z europejskimi trendami zazieleniania centrów miast, do których to - co paradoksalne, prezydent Jaśkowiak tak chętnie się odwołuje - napisała Jadwiga Emilewicz w mediach społecznościowych. - Słowa nie idą w parze z czynami. Patrząc na kontrowersyjną przebudowę ul. Święty Marcin czy ostatnie dokonania architektoniczne na Placu Kolegiackim oraz Rynku Łazarskim pozostaje jedynie załamać ręce w geście totalnej rozpaczy - dodała.

Zdaniem Emilewicz Jacek Jaśkowiak walczy "osobliwie" ze zmianami klimatycznymi, a mianowicie robi to poprzez "zabetonowywanie kolejnych skrawków Poznania". - Jako smutne memento niech tutaj posłuży, coraz większe wchodzenie zabudowy w obszar przewietrzających miasto klinów zieleni m.in na Sołaczu, o którego ochronę od wielu lat walczą mieszkańcy. [...] "Europejski" prezydent Jaśkowiak szykuje nam smażalnie i duchotę w centrum Poznania. Pomóżmy więc Prezydentowi zobaczyć efekty jego "rewitalizacji", których chyba nie widzi z okien swojego gabinetu choć ma tak blisko! Zapraszam do umieszczania zdjęć z betonozy poznańskiej - napisała i zaapelowała, by powstrzymać betonozę w Poznaniu.

- Do tematu Placu Kolegiackiego wróćmy, gdy będzie w pełni oddany do użytku. Usiądźmy na nim wiosną/latem i pogadajmy o tym jak się sprawdza i czy parking był lepszy - zaapelował w mediach społecznościowych zastępca prezydenta Poznania, Mariusz Wiśniewski.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

28℃
15℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
9.18 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro