Reklama
Reklama

Tramwajem do Tarnowa Podgórnego i Tulec? MPU analizuje układ transportowy Poznania

Zdjęcie ilustracyjne | fot. PIM
Zdjęcie ilustracyjne | fot. PIM

W ramach prac nad nowym studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla Poznania analizowany jest układ transportowy w mieście.

Analizie znajdują się plany i propozycje związane na przykład z rozbudową sieci dróg w Poznaniu, ale też sieci transportu publicznego. Portal transport-publiczny.pl przyjrzał się analizie pod kątem komunikacji tramwajowej. W opracowaniu znalazły się aż 64 propozycje tras tramwajowych. Co istotne, nie oznacza to, że trasy powstaną. To "materiał planistyczny", a więc wskazówki, z których można, ale nie trzeba skorzystać w przyszłości.

Jakie propozycje tras tramwajowych pojawiły się w opracowaniu? Są w nim trasa tramwajowa na Naramowice, której pierwszy etap wkrótce zostanie ukończy oraz trasa w ulicy Ratajczaka (ogłoszono przetarg na wybór wykonawcy prac). Ale są też propozycje, których realizacja uzależniona jest chociażby od środków finansowych. Mowa o trasie do stacji Poznań Wschód, na Dębinę oraz na osiedle Kopernika.

Pod jeszcze większym znakiem zapytania stoją trasy tramwajowe do Tarnowa Podgórnego, Tulec przez Szczepankowo, na Umultowo, czy przedłużenie trasy PST. W opracowaniu zauważono, że w przypadku tych tras ich budowa byłaby nieefektywna. Efektywna mogłaby być natomiast budowa tramwaju na Marcelin.

W marcu zaprezentowany ma zostać projekt nowego studium. To on powinien wskazywać, w jakich kierunkach w przyszłości być może pojedziemy tramwajem. Szczegóły można znaleźć TUTAJ.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

-1℃
-5℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
32.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro