Reklama
Reklama

Zabytkowa kamienica przy ul. Królowej Jadwigi zmieni się nie do poznania

Budynek do tej pory wyglądał tak | fot. Google Street View
Budynek do tej pory wyglądał tak | fot. Google Street View

Koszt remontu to 6,5 mln złotych.

Już pod koniec ubiegłego roku rozpoczęła się wielka modernizacja kamienicy położonej przy ulicy Królowej Jadwigi 52 i 54. - Budynek wchodzi w skład zespołu urbanistyczno- architektonicznego centrum miasta z układem ulic i zabudową, wpisanego do rejestru zabytków. Kamienica powstała ok. 1908 roku a aktualnie zamieszkuje tam 46 poznańskich rodzin. Już wcześniej w budynku zlikwidowano piece kaflowe. Teraz przyszedł czas na kompleksowy remont - wyjaśnia Łukasz Kubiak z Zarządu Komunalnych Zasobów Lokalowych.

W ramach inwestycji, która będzie kosztować 6,5 mln złotych, budynek zostanie ocieplony i zyska nową elewację oraz dach. Wymienione zostaną okna, a drzwi poddane zostaną renowacji. Wyremontowane zostaną kominy, balkony i klatki schodowe. W częściach wspólnych wymieniona zostanie instalacja elektryczna, a dodatkowo pojawi się tutaj przyłącze wodociągowe i kanalizacji.

Po remoncie na parterze budynku pojawią się lokale użytkowe, które będzie można wynająć. Wszystkie prace mają się zakończyć pod koniec przyszłego roku.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW wydłuża czas ostrzeżenia i podnosi stopień zagrożenia
0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
5.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro