Reklama
Reklama

Tablice z nazwą urzędu w języku Braille'a i dodatkowe miejsca postojowe dla niepełnosprawnych

fot. MOPR

Ma to ułatwić osobom niewidomym i z dysfunkcją wzroku wejście do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Poznaniu.

To nie pierwszy raz, gdy MOPR w Poznaniu wprowadza udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. W lipcu ubiegłego roku zamontowano nad drzwiami wejściowymi przy ul. Sienkiewicza 22 totupoint. System nawigacyjno-informacyjny ma za zadanie ułatwienie osobom z dysfunkcją wzroku wejście do budynku i dotarcie do pracowników urzędu.

Urządzenie przekazuje komunikat, który jest wyświetlany przez aplikację na smartfonie czy tablecie osoby z niepełnosprawnością wzroku. Dzięki temu uzyskuje ona szczegółową informację, dotyczącą wejścia do filii MOPR czyli, że są schody (5 stopni), gdzie znajduje się podjazd dla wózków, co jest za drzwiami w holu. I tak kolejne komunikaty prowadzą taką osobę aż do punktu obsługi klienta MOPR - podaje MOPR w Poznaniu.

Niebawem przed wejściem do głównej siedziby urzędu przy ul. Cześnikowskiej oraz przed budynkiem przy Sienkiewicza zostaną zamontowane tablice informacyjne. Jak podaje dyrektor MOPR Anna Krakowska na tablicach nazwa urzędu i godzina będą wyświetlane w języku Braile'a.

Dla tych lokalizacji kupiliśmy także pętle indukcyjne. W Sekcji do spraw Rehabilitacji Społecznej Osób Niepełnosprawnych przy Sienkiewicza pętla już jest, druga stanie w punkcie obsługi klienta przy Cześnikowskiej. Pętla indukcyjna to urządzenie, które pomaga osobom z niepełnosprawnością słuchu, korzystającym z aparatów słuchowych lub implantów, lepiej słyszeć. Wytwarza ona pole magnetyczne, które oddziałuje na aparat i niweluje wszelkie zakłócenia - hałas, szum, szmery - z otoczenia. Obecnie dodatkową przeszkodą w słyszeniu są maseczki. A dzięki pętli indukcyjnej osoba słabosłysząca bez problemu rozumie to co się do niej mówi - wyjaśnia Anna Krakowska i dodaje, że wiosną tego roku Zarząd Dróg Miejskich wydzieli również przed budynkiem przy ul. Sienkiewicza 22 dodatkowe miejsca postojowe dla klientów z niepełnosprawnościami.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Nawałnice przeszły przez Wielkopolskę. We wtorek znowu może zagrzmieć!
31℃
18℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
14.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro