Reklama
Reklama

Ministerstwo planuje skrócić izolację zakażonych koronawirusem

Zdjęcie ilustracyjne | fot. GIS
Zdjęcie ilustracyjne | fot. GIS

Decyzja ma zapaść w tym tygodniu.

W poniedziałek w Ministerstwie Zdrowia zbiera się sztab kryzysowy, który ma dyskutować o zmniejszeniu bazy łóżek w szpitalach dla zakażonych. Tym samym więcej łóżek będzie do dyspozycji pacjentów z innymi schorzeniami. Wszystko przez to, że choć Omikron jest bardziej zakaźny, większość zakażonych przechodzi zakażenie łagodnie.

Sanatorium Bałtyk w Kołobrzegu - wypoczynek, który zostaje w pamięci. Najlepsza lokalizacja, klimat, morze na wyciągnięcie ręki. Rezerwuj teraz +48 94 355 34 44, [email protected]
REKLAMA

Wkrótce ma się odbyć kolejna dyskusja, tym razem o skróceniu izolacji zakażonych koronawirusem. Informacja o skróceniu izolacji prawdopodobnie zostanie ogłoszona w środę w trakcie konferencji prasowej ministra zdrowia.

Skąd pomysł, by skrócić izolację? Ministerstwo tłumaczy to krótszym okresem objawowym i krótszym okresem aktywnego zakażania. Istotne ma tu być także to, że osoby zakażone są wyłączane z rynku pracy, co wpływa na polską gospodarkę. Okres kwarantanny nie ma zostać zmieniony.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Znowu ostrzeżenie meteo dla regionu, także dla Poznania
10℃
2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
26.50 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro