Reklama
Reklama

Poznań na niezwykłych zdjęciach z lat 60.

Nowy Stadion na Wildzie | fot. Franciszek Maćkowiak / Muzeum Historii Miasta Poznania / Cyryl

Pochodzą ze zbiorów Muzeum Narodowego w Poznaniu i robią ogromne wrażenie.

Cyfrowe Repozytorium Lokalne to po prostu wirtualne muzeum naszego miasta. Co jakiś czas pojawiają się tam kolejne kolekcje zdjęć, na których można zobaczyć Poznań w przeszłości. Jedną z takich kolekcji jest ta prezentująca stolicę Wielkopolski w latach 1960 - 1965.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

Jak podkreśla Danuta Bartkowiak z CYRYL-a, w Polsce lata 60. były czasem smutnym i szarym. Czasem ortalionów, napojów z saturatora, takich samych mebli we wszystkich mieszkaniach. Telewizor był dobrem zarezerwowanym dla wybranych, a z telefonu można było skorzystać tylko w budce. W Poznaniu żyło się tak, jak we wszystkich dużych polskich miastach, choć dla wielu osób niewyobrażalne jest to, że Żegrze czy Winogrady były wówczas jest miejscami o wiejskim charakterze. - Na Ratajach dopiero zaczynała się budowa wielkich osiedli mieszkaniowych. I nic nie rozświetlało by mroku tamtych lat, gdyby nie neony, Międzynarodowe Targi Poznańskie, dansingi w kultowej Adrii i bogate życie studenckie w klubach Od Nowa, Nurt i na poznańskich ulicach w czasie hucznych juwenaliów - pisze.

Więcej zdjęć z tego okresu można znaleźć TUTAJ.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro