Reklama
Reklama

Zbudowali mur na Półwiejskiej. "Przyjdźcie i spróbujcie go przekroczyć"

fot. L.T.

Niedzielna akcja jest formą sprzeciwu do budowy muru na polsko-białoruskiej granicy.

Akcja rozpoczęła się o godzinie 14:00. 600 km od nas realna budowa ruszyła. W sercu Puszczy Białowieskiej wyrośnie 50 tysięcy ton stali. Mur rozdzieli na pół ostatni nizinny las Europy. Aby to osiągnąć trzeba stworzyć składy, betoniarnie i parkingi oraz liczne drogi dojazdowe. Po co to wszystko? Po NIC - piszą organizatorzy.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Swoją akcją aktywiści chcą wyrazić swój sprzeciw. Poznański protest będzie jednym z wielu, które odbędą się w niedzielę, 6 lutego w całym kraju. Jego organizatorem jest Zielona Fala i Rozbrat. Przyjdźcie w niedzielę o 14:00 i spróbujcie mur przekroczyć, pomalujcie go z nami! Rozglądajcie się przy tym uważnie, być może natkniecie się na wojskowych lub zobaczycie dzikie zwierzęta... - zachęcają organizatorzy. Żebyście mogli przekonać się, co mur na wschodniej granicy faktycznie oznacza dla ludzi, a co dla środowiska naturalnego. Żebyście zobaczyli w co grają politycy, wybierając fasadowe działania zamiast długofalowej polityki migracyjnej - dodają.Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
14℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro