Reklama
Reklama

Nowa atrakcja od weekendu w Centrum Szyfrów Enigma. Można z niej korzystać bezpłatnie

fot. Ł.Gdak/PCD / UM Poznań

Młodzi miłośnicy kryptologi będą mogli poznać jej tajniki poprzez zabawę i rozwiązywanie łamigłówek.

Strefa Szyfrów znajduje się naprzeciw miejsca, w którym pobiera się audioprzewodniki (1. piętro budynku Centrum Szyfrów Enigma). Dzieci, wspólnie z dorosłymi, będą mogły tam nie tylko rozwijać swoje umiejętności, ale również spędzać wspólnie czas w sposób twórczy. Na zwiedzających czekają interaktywne nośniki edukacyjne wraz z prostymi instrukcjami. Dzięki nim można poznawać tajniki kryptologii poprzez zabawę i rozwiązywanie łamigłówek - zapowiadają miejscy urzędnicy.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

Strefa dedykowana jest dzieciom w wieku 6-10 lat wraz z opiekunami. Można z niej korzystać bezpłatnie w weekendy, w godz. 10:00-19:00.

Ekspozycja Centrum Szyfrów Enigma łączy historię ze współczesnością. Opowiada o wciąż mało znanym sukcesie polskich matematyków i ich wkładzie w triumf aliantów. Upowszechnia go i osadza w historii szyfrów oraz zmian technologicznych - rozwoju świata komputerów i informatyki. CSE zlokalizowane jest przy ul. Św. Marcin 78, w gmachu Collegium Martineum.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro