Reklama

Były ksiądz i niedoszła zakonnica skazani za znęcanie się nad dziećmi trafią do więzienia na krócej

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Counselling / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Counselling / pixabay.com

Rozpatrzono apelację.

Nie 5 lat, a 3 lata spędzą w więzieniu były ksiądz i niedoszła zakonnica, którzy zostali rodziną zastępczą dla 4 dzieci i znęcali się nad nimi psychicznie oraz fizycznie. Sąd Okręgowy w Kaliszu złagodził wyrok małżeństwa eliminując z niego zarzut mówiący o znęcaniu się ze szczególnym okrucieństwem. Oskarżono więc parę o znęcanie się.

O sprawie pisaliśmy na naszym portalu wielokrotnie. Z ustaleń śledczych wynikało, że małżeństwo przez 4 lata znęcało się psychicznie i fizycznie nad swoimi podopiecznymi. Dzieci miały być przez opiekunów bite, głodzone, poniżane, musiały też klęczeć w kątach przez długi czas. Straszono je nawet, że zostaną wywiezione do lasu. Sprawą zajęła się prokuratura po tym, gdy jedno z dzieci opowiedziało o swoich przeżyciach pedagogom ze szkoły.

W 2015 roku sąd w Kaliszu skazał małżeństwo na 5 lat bezwzględnego więzienia. Para jednak odwołała się od wyroku. Sąd wyższej instancji w 2016 roku uchylił wcześniejszy wyrok i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. W 2020 roku zapadł drugi wyrok w sprawie. Małżeństwo ponownie skazano na pięć lat bezwzględnego więzienia, dodatkowo przez 15 lat nie mogą opiekować się małoletnimi ani brać udziału w jakiekolwiek edukacji dzieci. Wyrok nie był prawomocny i złożono apelację.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest ostrzeżenie meteo dla całego województwa. Może być niebezpiecznie
22℃
12℃
Poziom opadów:
0.2 mm
Wiatr do:
25 km
Stan powietrza
PM2.5
7.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro