Reklama
Reklama

Wielkopolska ma nową wicewojewodę. To dyrektorka szkoły

fot. Gabinet Wojewody

Beata Maszewska została II wicewojewodą wielkopolskim.

Na stanowisko powołał ją w czwartek premier Mateusz Morawiecki. - Jestem pewien, że doświadczenie pani Beaty Maszewskiej w dziedzinie szkolnictwa i prawa oświatowego, wzmocni nasz zespół z korzyścią dla wszystkich mieszkańców Wielkopolski. Przed nami niełatwy czas naznaczony pandemią Covid-19, ale również szanse dla regionu wynikające z wdrażania wielu rządowych programów - mówi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński.

Maszewska pochodzi z Czarnkowa. Karierę zaczynała jako nauczycielka matematyki, następnie była wicedyrektorem i dyrektorem szkoły. Ostatnio pracowała jako dyrektora Szkoły Podstawowej im. Leśników Polskich w Gębicach. Przepracowała też kilkanaście lat w Kuratorium Oświaty nadzorując przedszkola i szkoły.

- Wielką radość czerpię z tworzenia czegoś innego niż dotąd, z podejmowania nowych wyzwań, które zmuszają do ustawicznego rozwoju. Powołanie na stanowisko II wicewojewody wielkopolskiego traktuję jako ogromne wyróżnienie i zaszczyt, ale jednocześnie jako zobowiązanie do aktywnej pracy na rzecz rozkwitu Wielkopolski - powiedziała.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

14℃
6℃
Poziom opadów:
2.7 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
10.82 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro