Reklama

Poznańska parafia organizuje zabawę karnawałową "w szczycie pandemii"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. alinatoma888 / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. alinatoma888 / pixabay.com

Pomysł nie spodobał się naszemu Czytelnikowi.

- Szczyt pandemii, około 60 tysięcy przypadków dziennie, realnie ponad 100 000, a parafie organizują zabawy karnawałowe? - dopytuje nasz Czytelnik. I wskazuje, że taka parafialna zabawa karnawałowa ma się odbyć 12 lutego w poznańskiej restauracji. Organizuje ją Parafia pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela z Moraska. Impreza ma potrwać od 20.00 do 3.00. Muzykę ma zapewniać DJ, a koszt uczestnictwa to 200 złotych od osoby.

Czy parafia uważa, że to dobry moment na organizowanie takiej imprezy? - Chęć takiego spotkania wyszła od samych parafian i całość odbędzie się zgodnie z wytycznymi sanitarnymi związanymi z pandemią koronawirusa - dowiadujemy się od proboszcza parafii, księdza Tomasza Kulki. - Nie rozumiem dlaczego osoba, której nie podoba się to wydarzenie poszła z tym do mediów, zamiast przyjść do parafii - dodaje. - Nikt nikogo nie zmusza do uczestnictwa. Poza tym z naszych informacji wynika, że większość uczestników to osoby zaszczepione. Żadne limity na pewno nie zostaną przekroczone - kończy.

Przypomnijmy, że zgodnie z aktualnymi obostrzeniami, możliwe jest organizowanie imprez czy spotkań w lokalu, w których może uczestniczyć maksymalnie 100 osób.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

26℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
5.33 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro