Reklama
Reklama

Solaris: Nowa Lewica wspiera strajkujących

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty pojawił się w środę w Bolechowie, gdzie wsparł strajkujących pracowników.

- OPZZ Konfederacja Pracy w Solaris Bus & Coach i NSZZ "Solidarność" w Solaris Bus & Coach połączyły siły, by w dobie galopującej drożyzny wywalczyć wyższe wynagrodzenia dla pracowników. To nie pierwszy przykład zaangażowania związkowców z wielkopolskiego Solarisa - cieszę się, że wraz z posłanką Agnieszką Dziemianowicz-Bąk oraz posłem Marcinem Kulaskiem mam zaszczyt im towarzyszyć w wysiłkach o lepsze warunki pracy - przyznał Czarzasty. - Każdy dzień strajku to dla pracowników utrata wynagrodzenia. Walka o lepsze jutro dziś jest dla nich bardzo kosztowna. Można im w niej pomóc, dorzucając się do funduszu dla pracowników i pracownic Solaris. Trzymam kciuki za strajkujących, wspieram ich i gratuluję determinacji - dodał.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk podkreśliła, że to protest "o osiem stów". Jak zauważyła, podwyżka o 800 złotych to jedyny postulat pracowników i najwyższy czas, by szefostwo firmy podzieliło się zyskami z pracownikami. Jej zdaniem do Solarisa wkrótce dołączą kolejne firmy, nie tylko z Polski.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kiedy w końcu zrobi się cieplej? Mamy dobre wiadomości!
8℃
-3℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
16.17 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro