Reklama
Reklama

Na budowie Andersii Silver nic się nie dzieje. Inwestor "pracuje nad optymalizacją"

fot. materiały inwestora

"Cisza" na budowie najwyższego poznańskiego budynku trwa już kilka miesięcy.

O tym, że z placu budowy Andersii Silver zniknęły maszyny budowlane i pracownicy pisaliśmy już na początku października. Wyjaśniano nam wówczas, że przestój jest spowodowany "działaniami przygotowawczymi do dalszej realizacji projektu". Sprecyzowano, że generalny wykonawca wybiera podwykonawców i ich koordynuje z dostawami.

Minęło kilka miesięcy, a na budowie wciąż nic się nie dzieje. - Fizyczne prace na placu budowy zostały rzeczywiście wstrzymane, jednak nie wynika to z faktu zawieszenia realizacji projektu - wyjaśnia Piotr Trybusz z firmy PROBUILD reprezentującej Von der Heyden Group. - Projekt Andersia Silver jest cały czas procedowany, jednak jego nietuzinkowość wymaga ciągłej uwagi i optymalizacji, nad czym obecnie Inwestor pracuje - dodaje.

W ubiegłym roku PORR Polska, wykonawca, prac, zakończył realizację poziomu zero, na który składała się konstrukcja trzech podziemnych kondygnacji. Funkcjonować na nich będzie parking dla 244 samochodów. Cały biurowiec ma być oddany do użytku w drugiej połowie 2023 roku.

Przypomnijmy, że Andersia Silver będzie mieć 117,5 metra wysokości i prawie 40 000 m2 powierzchni użytkowej na 25 kondygnacjach. Projekt powstał w Pracowni Projektowej Ewy i Stanisława Sipińskich.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

15℃
7℃
Poziom opadów:
2.3 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
15.88 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro