Reklama
Reklama

Nie wszyscy pasażerowie komunikacji zbiorowej pamiętają o założeniu maseczek

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Do naszej redakcji docierają kolejne wiadomości od oburzonych mieszkańców, którzy skarżą się na pasażerów autobusów i tramwajów, którzy nie noszą w komunikacji miejskiej maseczek. Szkoda, że w poznańskich autobusach nie przestrzega się noszenia masek. 911 kierunek Biedrusko Park to norma - pisze nasz Czytelnik i przesyła zdjęcie.

Przedstawiciele ZTM nieustannie przypominają i apelują, że w autobusach oraz tramwajach zasłanianie nosa i ust jest przez cały czas obowiązkowe.

Zarząd Transportu Miejskiego przypomina o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką podczas podróży tramwajami i autobusami. Priorytetem jest bezpieczeństwo pasażerów oraz wzajemna dbałość o nasze zdrowie dlatego w środkach komunikacji miejskiej codziennie pojawia się komunikat głosowy: "Przypominamy, że w pojazdach komunikacji miejskiej obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa - szanujmy się nawzajem - nośmy maseczki" - informuje Bartosz Trzebiatowski, rzecznik ZTM.

Przy drzwiach autobusów i tramwajów naklejane są piktogramy informacyjne - mają przypomnieć pasażerom, że w pojeździe mają obowiązek zakrywania ust i nosa maseczką.

Ponadto w związku z niesłabnącą liczbą zachorowań strażnicy miejscy wraz z policjantami prowadzą kontrole w pojazdach komunikacji miejskiej pod kątem obowiązku zakrywania ust i nosa. W ubiegłym roku strażnicy za brak maseczek ukarali 846 osób, 162 osoby pouczyli, a 35 spraw skierowali do sądu - informowali niedawno funkcjonariusze.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

4℃
-1℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
8.91 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro