Reklama
Reklama

Bezpieczniej na rondzie Śródka? W planach jest przebudowa

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. macjes
Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. macjes

O tej inwestycji mówi się od lat.

We wtorek w tej sprawie odbyło się spotkanie zastępcy prezydenta Poznania Mariusza Wiśniewskiego z przedstawicielami Rady Osiedla Ostrów Tumski Śródka Zawady Komandoria. Głównym tematem rozmów była tradycyjnie budowa brakujących przejść dla pieszych po północno-wschodniej stronie ronda Śródka. Wymaga to wielu zmian, ale byłoby to lepszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem dla seniorów, matek z wózkami oraz osób z niepełnosprawnościami, dla których przejścia podziemne są trudne do pokonania.

Leć z całą rodziną bezpośrednio z Poznania do Dubaju i odkryj to miasto. Przeżyj przygody w słońcu, oddaj się zakupowemu szaleństwu i sztuce kulinarnej. Z Poznania przez Dubaj w ponad 150 kierunków!
REKLAMA

A zatem pierwsze możliwe działania - z obiektywnych powodów - są dopiero możliwe po roku 2023. Na horyzoncie jak wiadomo będzie pojawiać się jeszcze również konieczność modernizacji mostu Chrobrego (trwa projektowanie). Będzie to wtedy czas podjęcia decyzji. W zależności od możliwości finansowych i ruchowych w mieście połączenie tych inwestycji w jeden pakiet, bądź wykonania budowy przejść na rondzie Śródka jako pierwszych - komentował po spotkaniu zastępca prezydenta Poznania na portalu społecznościowym, dodając, że wcześniej takie działania nie były możliwe ze względu na inne duże remonty prowadzone w mieście.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Niebezpieczna pogoda. IMGW przyspiesza ważność ostrzeżenia!
23℃
13℃
Poziom opadów:
2.2 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
15.00 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro