Reklama
Reklama

Dwie młode wolontariuszki WOŚP zauważyły nieprzytomnego mężczyznę. Leżał w mieszkaniu na podłodze

fot. WUW Poznań
fot. WUW Poznań

We wtorek spotkał się z nimi wojewoda wielkopolski Michał Zieliński oraz komendant wojewódzki policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka.

W niedzielę 30 stycznia, 14-letnia Julia i Gabriela prowadząc zbiórkę pieniędzy w ramach 30 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w miejscowości Chrustowo zauważyły przez okno leżącego na podłodze mężczyznę. Dziewczyny natychmiast zadzwoniły do jednej z matek, aby ta wezwała pomoc.

Kontakt z 67-latkiem był utrudniony ponieważ drzwi do mieszkania były zamknięte na klucz. Przybyli na miejsce strażacy otworzyli drzwi umożliwiając wejście do mieszkania Zespołowi Ratownictwa Medycznego, który przystąpił do udzielania pomocy mężczyźnie. Z uwagi na zły stan zdrowia został on przewieziony do Szpitala w Poznaniu - relacjonuje sierż. szt. Izabela Leśnik, oficer prasowy policji w Obornikach.

Dziś wojewoda wielkopolski Michał Zieliński oraz komendant wojewódzki policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka spotkali się z wolontariuszkami i ich rodzinami w szkole, do której na co dzień uczęszczają, by oficjalnie im podziękować za taką postawę.

To bardzo ważne zachowanie, które chcę promować - młodzież, która w odpowiednim miejscu i czasie potrafi zareagować tak, że ich postawa i działanie ratują życie ludzkie. Jestem przekonany, że dzięki takim młodym ludziom, jak Julia i Gabriela, nasz świat będzie coraz lepszym miejscem - mówił wojewoda wielkopolski Michał Zieliński podczas spotkania.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
86.72 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro