Reklama
Reklama

Można składać wnioski o świadczenie 500 plus. Tylko elektronicznie

fot. sk
fot. sk

Każdy rodzic musi złożyć wniosek o świadczenie na nowy okres rozliczeniowy.

Złożenie wniosku zapewni wypłatę świadczenia 500 plus w okresie od 1 czerwca 2022 do 31 maja 2023. Obsługę programu przejął Zakład Ubezpieczeń Społecznych, dzięki czemu odciążone zostaną gminy. Zmiana ma być też korzystana dla budżetu państwa - koszty obsługi programu spadną o około 3 miliardy złotych.

Nowością jest to, że wniosek o świadczenie można złożyć jedynie drogą elektroniczną. Jeśli ktoś będzie miał z tym problem, zrobi to w każdej jednostce ZUS, gdzie otrzyma pomoc urzędnika. Nie ma możliwości otrzymania pieniędzy "do ręki", a jedynie na wskazany rachunek bankowy rodzica dziecka.

Złożenie wniosku do 30 kwietnia 2022 roku gwarantuje, że zachowana zostanie ciągłość comiesięcznych wypłat 500 plus. Jeśli wniosek złożymy później, ale maksymalnie do końca czerwca, dostaniemy pieniądze z wyrównaniem. W przypadku złożenia wniosku po 30 czerwca 2022, świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku.

Od momentu uruchomienia programu Rodzina 500+ do rodzin trafiło ponad 176 mld złotych. Wielkopolska zajmuje trzecie miejsce pod względem otrzymanych środków - do wielkopolskich rodzin popłynęło 17,5 mld złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

To nie koniec niebezpiecznej pogody! Są nowe informacje
22℃
15℃
Poziom opadów:
6.6 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
3.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro