Reklama

Patostreamer z wiecu antysemickiego w Kaliszu znowu aresztowany. Tym razem za słowa na wiecu antyszczepionkowców

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Policja/archiwum
Zdjęcie ilustracyjne. | fot. Policja/archiwum

W trakcie ostatniego wiecu wołał, że jest gotowy zabić posłów głosujących za ustawą covidową.

Zgromadzenie antyszczepionkowców miało miejsce w sobotę 29 stycznia na Starym Rynku w Bydgoszczy. Jak podają wiadomości.onet.pl mężczyzna nawoływał publicznie do zabójstwa. Kryminalni z KWP i KMP w Bydgoszczy zatrzymali w poniedziałek wieczorem Wojciecha O. Mężczyzna we wtorek ma usłyszeć zarzuty.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Przemawiający tam Wojciech O. krzyczał m.in.: "To jest kij na poselski ryj. Jeśli oni 1 lutego zagłosują, jak chcą, i ustalą tę ustawę, jeśli oni to zrobią, to skazują się na śmierć i my te listy śmierci tworzymy. My ich ostrzegamy. Jeśli oni zagłosują na tak, to ja, znany w internecie jako Aleksander Jabłonowski, chcę ich zabić! A dlaczego nie? Jestem przepełniony radosną nienawiścią i chcę ich śmierci! Śmierć wrogom ojczyzny". Zebrany tłum odpowiedział: "śmierć, śmierć, śmierć!" - podają wiadomości.onet.pl

Wojciech O. występujące w Internecie jako Aleksander Jabłonowski, jest znany głównie jako antysemita z wiecu w Kaliszu. Do aresztu trafił razem ze swoim współpracownikiem Marcinem Osadowskim. Obaj mężczyźni wraz z innymi uczestnikami marszu wznosili antysemickie hasła i spalili tekst Statutu Kaliskiego - przywileju tolerancyjnego dla Żydów wydanego przez księcia kaliskiego Bolesława Pobożnego w 1264 r. Incydent potępiło wielu polityków, w tym prezydent Andrzej Duda - poinformowało wiadomości.onet.pl Sąd w Kaliszu zmienił wówczas karę trzymiesięcznego aresztu na poręczenie majątkowe. Wojciech O. zapłacił wówczas 20 tysięcy złotych kaucji i wyszedł na wolność.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

29℃
16℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
15 km
Stan powietrza
PM2.5
9.32 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro