Reklama
Reklama

Minęło ćwierć wieku od uruchomienia Poznańskiego Szybkiego Tramwaju. ZTM ma niespodziankę dla pasażerów

Oficjalna inauguracja i przecięcie wstęgi odbyła się na przystanku Kurpińskiego fot. | fot. MPK Poznań/M. Strenk

Okolicznościowa karta PEKA na okaziciela. Do kupienia już od 1 lutego.

25 lat Poznańskiego Szybkiego Tramwaju to wyjątkowa rocznica dla pasażerów komunikacji publicznej, ale także ważne wydarzenie w historii naszego miasta. Trasa PST na stałe wpisała się w krajobraz północnej części Poznania. Jest też symbolem poznańskiej zaradności i innowacyjności. Każdego dnia korzysta z niej kilkadziesiąt tysięcy pasażerów - powiedział Jan Gosiewski, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego w Poznaniu.

Jubileuszowa karta PEKA ma być pamiątką rocznicy 25-lecia dla mieszkańców Poznania oraz dla turystów. Jest na niej ilustracja planu trasy PST od Dworca Zachodniego do os. Sobieskiego, z charakterystyczną dla każdego przystanku PST kolorystyką.

30 stycznia 1997 roku na trasę PST wyjechał pierwszy tramwaj. Przez dwa ostatnie dni stycznia, odbywały się specjalne przejazdy dla mieszkańców. Zainteresowanie było ogromne, bo każdy chciał osobiście przetestować najnowocześniejszą wówczas trasę szybkiej komunikacji miejskiej w Polsce. Regularne kursy tramwajów na nowej trasie Pestki rozpoczęto 1 lutego 1997 r. Do dyspozycji pasażerów były trzy linie dzienne: nr 14 oraz 12 i 15 oraz tramwaj nocny - wspomina ZTM w Poznaniu.

Kartę PEKA na okaziciela można kupować w Punktach Obsługi Klienta ZTM oraz w siedzibach Poznańskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej i w Wydawnictwie Miejskim Poznania.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
8℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
4.57 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro