Reklama
Reklama

Tłumy ludzi przed wejściem do kas po nowe karty parkingowe. Nie zdążyli obsłużyć wszystkich "numerków"?

fot. ZDM w Poznaniu

1 lutego minie rok odkąd uruchomiono w Poznaniu nowe Strefy Płatnego Parkowania.

31 stycznia ruszyły tłumy do punktów ZDM po nowe karty parkingowe, stare stracą ważność 1 lutego. Duże grupy ludzi stały przed punktami ZDM, ponieważ w środku mogły być tylko dwie osoby przy dwóch czynnych okienkach. Czytelnik WTK zwrócił uwagę na fakt, że przy czterech okienkach, były czynne tylko dwa oraz, że wydano co najmniej 200-250 numerków. Od 8-:15:30 (7,5h) obsłużono 130 numerków. Punkt był czynny tylko do 17:00 godziny dzisiaj, wiele osób odejście z kwitkiem.

Zarząd Dróg Miejskich poinformował 30 stycznia na stronie internetowej, że kasa ZDM przy ul. Wilczak 17 będzie czynna w poniedziałek, 31 stycznia do godziny 17. Zapraszamy także do kas przy ul. Pułaskiego 9.

Czytelnik napisał jednak, że czynny był tylko punkt przy ul. Pułaskiego, gdzie otwarto dwa okienka, natomiast kasy przy ul. Wilczak były nieczynne z powodu epidemii. Miała tam znajdować się karteczka "Nieczynne z powodu epidemii".

Około 10:30 żona dostała numer ok. 140-ty. Obsłużono ją około godziny 16:00 (dwukrotnie ją tam odwoziłem - w międzyczasie wracała do domu, żeby nie stać na zimnie). Na pewno stała tam Pani z numerem 230, "plotki" głosiły o około 300 wydanych numerach. Nawet nie chodzi o długość czekania, a o wydawanie numerów niemożliwych do obsłużenia w danym dniu. Tudzież niewskazanie orientacyjnego czasu oczekiwania - napisał Czytelnik.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

17℃
8℃
Poziom opadów:
0.9 mm
Wiatr do:
23 km
Stan powietrza
PM2.5
3.97 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro