Reklama
Reklama

Taki widok budzi oburzenie. Nie pomaga program "Czyste powietrze"?

fot. Czytelnik
fot. Czytelnik

Czytelnik wysłał zdjęcie czarnego dymu ulatniającego się z jednej z poznańskich kamienic.

"Czyste powietrze" w centrum - tak zatytułował swoją wiadomość do redakcji nasz Czytelnik. Może zainteresuje...Widok z ulicy Ewangelickiej w kierunku ulicy Woźnej. Zdjęcie wykonane dziś o 14:45 - napisał Czytelnik dołączając ilustrację.

Niedawno na naszych łamach publikowaliśmy artykuł o karach dla posiadaczy tak zwanych kopciuchów. Miasto Poznań poprzez programy typu "Czyste powietrze" chce pomóc mieszkańcom w wymianie starych systemów grzewczych na nowe, mniej zatruwające środowisko. Szczególnie, że coraz częściej w Poznaniu odnotowuje się duże stężenie smogu w powietrzu. Pojawił się również program Kawka Bis, dzięki któremu można zgłaszać wnioski o dotacje na likwidację starych pieców i kotłów opalanych węglem i zastąpienie ich alternatywnymi źródłami energii, takimi jak ciepło systemowe, ogrzewanie gazowe, elektryczne. Pisaliśmy o tym tutaj

Warto korzystać z programów dających możliwość wymiany starego pieca, ponieważ od 2024 roku osoby posiadające stare kopciuchy mogą spodziewać się kary nawet w wysokości 5 tysięcy złotych.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze mogą być silniejsze niż zapowiadano. Zmieniono ostrzeżenie!
23℃
12℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
12 km
Stan powietrza
PM2.5
12.01 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro