Reklama
Reklama

Pierwsze podsumowania wichur w regionie: prawie 2300 zgłoszeń i 3 osoby ranne

fot. OSP Kaczory
fot. OSP Kaczory

Strażacy mieli ręce pełne roboty.

Od początku obowiązywania ostrzeżenia meteorologicznego przed silnym wiatrem w Wielkopolsce, a więc od soboty, wielkopolscy strażacy odebrali 2294 zgłoszenia związane ze skutkami wichury. - Pełne dane będą gotowe prawdopodobnie w poniedziałek wieczorem lub we wtorek rano - powiedział nam dyżurny wielkopolskich strażaków. - Niektóre interwencje wciąż do nas spływają - dodaje.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

W całym województwie w wyniku wichur ucierpiały trzy osoby. - Pierwsza to kobieta, która w powiecie gnieźnieńskim wjechała w przewrócone drzewo. Dwie kolejne osoby ucierpiały w powiecie pilskim, gdy na samochód, którym podróżowały, przewróciło się drzewo - wyjaśnia.

W Wielkopolsce doszło do zerwania dachów na 14 budynkach. Większość z nich to budynki gospodarcze. Pozostałe zgłoszenia dotyczyły połamanych lub powalonych drzew czy połamanych gałęzi.

Dobra informacja jest taka, że to koniec wichur w regionie. Przynajmniej w najbliższym czasie. W nocy z poniedziałku na wtorek obowiązywać może jednak inne ostrzeżenie IMGW - przed oblodzeniem. Będziemy informować na bieżąco.

Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Jest kolejne ostrzeżenie IMGW. Również dla Poznania!
4℃
0℃
Poziom opadów:
3.3 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
27.09 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro