Reklama
Reklama

Runął jeden z zabytkowych wiatraków w Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej

fot. Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej / FB
fot. Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej / FB

To kolejne skutki silnego wiatru.

Od godzin wieczornych w sobotę w Wielkopolsce bardzo silnie wieje. Nie sposób wymienić wszystkich szkód, jakie wichura spowodowała w Wielkopolsce, ale strażacy odebrali niemal dwa tysiące zgłoszeń.

Silny powiew wiatru uszkodził też jeden z wiatraków w muzeum pod Lesznem. Smutny dziś dzień. Wiatr, który przez ostatnie lata napędzał śmigła naszego wiatraka, ciesząc przy tym oczy i serca naszych gości pokazał dziś swoją niszczycielką moc. Przegraliśmy z żywiłem - informują na portalu społecznościowym przedstawiciele muzeum.

Muzeum Młynarstwa i Rolnictwa w Osiecznej powstało w 2012 roku. To kompleks trzech unikalnych zabytkowych wiatraków "koźlaków" pochodzących z XVIII wieku. Wewnątrz wiatraków znajdują się mnóstwo zabytków pochodzących z terenów Południowej Wielkopolski. Jak informują przedstawiciele muzeum, wśród zbiorów znajdziemy przedmioty codziennego użytku, sprzęty oraz narzędzia rolnicze, odzież i tkaniny, a także akcesoria obrzędowe i sztuka ludowa.Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW ostrzega!
17℃
6℃
Poziom opadów:
0.1 mm
Wiatr do:
30 km
Stan powietrza
PM2.5
12.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro