Reklama

Kilkadziesiąt budynków będzie bez ogrzewania przez ponad dobę. Awaria!

Zdjęcie ilustracyjne | fot. ri / pixabay.com
Zdjęcie ilustracyjne | fot. ri / pixabay.com

Chodzi o budynki położone w rejonie Al. Niepodległości.

Wykryto nieprawidłowość w funkcjonowaniu sieci ciepłowniczej. - Uszkodzenie sieci zlokalizowaliśmy zdalnie, dzięki nowoczesnym systemom diagnostycznym, które zostały wdrożone w spółce. Aby uniknąć ryzyka wystąpienia poważnej awarii, Veolia zdecydowała o niezwłocznym przystąpieniu do prac, tak żeby w kontrolowanych warunkach naprawić uszkodzenie - podaje Veolia Energia Poznań.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 r. korzystanie z bezklasowych kotłów jest karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Zgłoś się i otrzymaj nawet 40 000 zł.
REKLAMA

Prace już się rozpoczęły i potrwają do godzin wieczornych w sobotę. Dla mieszkańców oznacza to wstrzymanie dostaw ciepła. Grzejniki zrobią się zimne o 16.00 w piątek, a ciepło zostanie przywrócone około 22.00 w sobotę. Chodzi o 34 budynki położone pomiędzy ulicami Kutrzeby i Libelta. - W porozumieniu z dyrekcją wyłączeniem objęty będzie również szpital przy ul. Nowowiejskiego 56/58 w Poznaniu, który w tym czasie będzie korzystał z rezerwowego źródła ogrzewania. Veolia Energia Poznań powiadomiła wszystkich administratorów budynków o konieczności przeprowadzenia niezbędnych prac i planowanym terminie wstrzymania dostaw ciepła - dodaje.

Obecnie trwają przygotowawcze prace ziemne. Veolia planuje prowadzenie prac bez przerwy, by jak najszybciej przywrócić ogrzewanie. - Prace naprawcze będą wymagały użycia ciężkiego sprzętu, co może spowodować zwiększone natężenie hałasu. Usuwaniu usterki może także towarzyszyć wydobywanie się dużych ilości pary wodnej, która nie stanowi zagrożenia dla przemieszczających się pieszych oraz samochodów. Al. Niepodległości nie zostanie zamknięta dla ruchu.

Veolia przeprasza za utrudnienia, ale podkreśla, że reakcja musi być natychmiastowa. Jeśli prace zostałyby przesunięte w czasie, mogłoby dojść do rozległej awarii.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

30℃
17℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
17.36 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro