Reklama
Reklama

Zaledwie kilka osób na proteście ku pamięci zmarłej Agnieszki. W piątek ma być kolejny

Protest #AniJednejWięcej na placu Wolności w Poznaniu. | fot. LT
Protest #AniJednejWięcej na placu Wolności w Poznaniu. | fot. LT

Wydarzenie organizował Poznański Ruch Antyfaszystowski Kolektyw PyRA. Miało upamiętnić ofiarę zakazu aborcji.

W czwartek na poznańskim placu Wolności o godz. 18:00 rozpoczął się protest ku pamięci Agnieszki z Częstochowy. Nasz kraj zamordował kobietę. Bo ważniejsza była niezrozumiała nietykalność płodu i wyższość "priorytetu" martwego bliźniaka niż życie i zdrowie matki. Agnieszka miała 37 lat. Osierociła trójkę dzieci. To kolejna już ofiara nie tylko wyroku wadliwie obsadzonego TK, ale także konformizmu lekarzy oraz obojętności tzw. liberalnej opozycji, która dziś rozdziera szaty nad utraconym życiem Agnieszki, lecz blokowała i blokować będzie wszelkie liberalizacje prawa aborcyjnego - napisali organizatorzy na portalu społecznościowym.

W ramach protestu jego uczestnicy mieli w ciszy zapalić znicze. Organizatorzy zapowiedzieli również, żeby nie przynosić na milczący protest flag LGBT, flag z logo partii i innych organizacji, ponieważ wydarzenie ma być apartyjne. Podczas wydarzenia nie będziemy też zbierać podpisów pod Legalną Aborcją i apelujemy o nierobienie tego na naszym wydarzeniu. Są inne dni i inne okazje, serio. Prosimy też o nieukładanie zniczy w osiem gwiazdek - zaapelowali organizatorzy.

Na placu Wolności pojawiło się zaledwie kilka osób, które odpaliły znicze. Kolejny protest w ramach #AniJednejWięcej ku czci Agnieszki z Częstochowy ma się odbyć w piątek 28 stycznia o godzinie 18:00 w tym samym miejscu. Organizatorami wydarzenia są Pokolenie KOD, Młoda Lewica- Wielkopolskie oraz Młodzi Razem Wielkopolska.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

IMGW znów ostrzega! W niektórych rejonach sytuacja z wczoraj może się powtórzyć
24℃
17℃
Poziom opadów:
9 mm
Wiatr do:
26 km
Stan powietrza
PM2.5
5.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro