Reklama
Reklama

Poznański porządek to nasza specjalność. Codziennie od 30 lat!

"Trzeba wynieść śmieci" to hasło bardzo dobrze znane w każdym gospodarstwie domowym. Odpady produkuje każdy z nas, każdego dnia. Spacery do altanek śmietnikowych czy wystawanie pojemników lub worków przed posesje to mechaniczne wręcz czynności dnia codziennego. Raczej nie z tych ulubionych, ale po prostu - konieczne. Im szybciej znikną z domu, tym lepiej, prawda? Posegregowane, wyniesione: zadane wykonane. Ale śmieci to niekończąca się historia - natychmiast gromadzą się nowe... I tak w dziesiątkach tysięcy mieszkań i domów. To samo dotyczy firm, urzędów, szkół, szpitali, sklepów, zakładów usługowych... W Poznaniu trzeba odebrać i zagospodarować średnio około 20 tysięcy ton odpadów miesięcznie!

I to właśnie nasza specjalność! Od 30 lat odbieramy, transportujemy i zagospodarowujemy odpady komunalne produkowane przez mieszkanki i mieszkańców Poznania. Przez trzy dekady świadczenia usług rozwinęliśmy się technologicznie i organizacyjnie, dostosowując naszą pracę do zmieniających się przepisów regulujących gospodarkę odpadami oraz norm ochrony środowiska. Ostatnio wpisujemy się także w politykę władz miasta w zakresie poprawy jakości powietrza, inwestując w pojazdy napędzane gazem. Nowe technologie łączymy z długoletnim doświadczeniem i znajomością specyfiki lokalnego rynku. Zakamarki poznańskich fyrtli nie mają przed nami tajemnic! Znamy poznańskie osiedla, ulice i podwórka, bo tradycję sprzątania naszego miasta kontynuujemy od lat 50. 21 grudnia 1992 roku Miasto Poznań i RETHMANN Recycling GmbH powołały spółkę RETHMANN-Sanitech-Poznań. To właśnie my - od 2005 roku działamy jako REMONDIS Sanitech Poznań. W tym roku świętujemy jubileusz trzydziestolecia!

Z naszej bazy na Górczynie codziennie wyjeżdża około 100 specjalistycznych pojazdów, przede wszystkim śmieciarki. Czerwono-białe logo REMONDIS Sanitech Poznań jest bardzo dobrze znane mieszkańcom i mieszkankom Poznania! Odbieramy Wasze odpady z altan śmietnikowych na osiedlach, z pojemników w bramach kamienic, sprzed posesji jednorodzinnych. Obsługujemy też podmioty gospodarcze - w ramach miejskiego sytemu odbioru odpadów komunalnych oraz odrębnych umów, również dotyczących odpadów przemysłowych i niebezpiecznych.

Nasza praca z punktu widzenia mieszkańca może wydawać się relatywnie prosta - podjeżdżamy i ładujemy śmieci. W praktyce to dość skomplikowana usługa, a sama czynność odbioru odpadów z danego miejsca to końcowy efekt relatywnie długiego procesu. Pracują nad nim informatycy, logistycy, specjaliści ds. ewidencji odpadów, dyspozytorzy... Przysłowiową kropkę nad i stawiają nasze brygady wywozowe - doświadczeni kierowcy i ich pomocnicy, którzy od wczesnego rana do późnego wieczora sprzątają miejsca gromadzenia odpadów. Nasze białe pojazdy i obsługujący ich pracownicy w pomarańczowych uniformach wywożą odpady do odpowiednich instalacji, w zależności od tzw. frakcji. Odpady zmieszane jadą do Instalacji Termicznego Przetwarzania Odpadów Komunalnych, bioodpady - do Zakładu Zagospodarowania Odpadów. Surowce wtórne, czyli papier, metale i tworzywa sztuczne oraz szkło zagospodarowujemy w sortowni, którą prowadzimy przy ul. Krańcowej. Realizacja usługi jest ściśle monitorowana: pojazdy wyposażone są w kamery, a pojemniki - w chipy, dzięki czemu każdy odbiór rejestruje się automatycznie. Z kolei zbiórka worków czy odpadów wystawkowych potwierdzana jest za pomocą komputera pokładowego w danym pojeździe.

Staramy się, by swoją wiedzą i doświadczeniem jak najlepiej służyć lokalnej społeczności. Gospodarka odpadami komunalnymi to przecież jeden z kluczowych elementów w mechanizmie funkcjonowania miasta. Robimy poznański porządek! Codziennie od 30 lat.

https://www.remondis.pl/en/home/

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro