Reklama
Reklama

Ogniska covidowe w wielkopolskim szpitalu. Zakażenia wśród pacjentów i personelu

fot. Szpital w Wolicy FB

Szpital w Wolicy wstrzymał przyjmowanie pacjentów.

Z najnowszych informacji wynika, że w szpitalu zakażenia koronawirusem potwierdzono u 3 pacjentów i 9 członków personelu. - Wstrzymane są przyjęcie pacjentów do Wojewódzkiego Specjalistycznego ZZOZ Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy- do odwołania. Od poniedziałku (24.01.2022r) w szpitalu pojawiały się ogniska covidowe. Na dzień 26 stycznia 2022 roku ogniska covidowe są opanowane - poinformowała w środę rzeczniczka szpitala.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

- Wszystkie osoby przebywające w szpitalu miały wykonane testy na Covid-19. Pacjenci szpitala, u których stwierdzono Covid-19, zostali wypisani do domu na izolację, a ci wymagający dalszej hospitalizacji, przekierowani zostali do szpitali jednoimiennych. Personel szpitala, u którego wykryto Covid-19 jest na izolacji domowej, a reszta personelu w pracy. Medycy nie mają kwarantanny - dodaje.

Obecnie część oddziałów przechodzi kwarantannę, trwa też odkażanie pomieszczeń w szpitalu. - Po zakończeniu działań epidemiologicznych, jak najszybciej wrócimy do pełnej działalności statutowej. Najprawdopodobniej będzie to w przyszłym tygodniu. W chwili obecnej działalność statutowa jest prowadzona w ograniczeniu, ze względu na dobro pacjentów - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
11℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
9.09 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro