Reklama
Reklama

Poznań: na gorącym uczynku zatrzymano sprawców oszustwa "na policjanta". Odzyskano 50 tysięcy złotych

fot. policja
fot. policja

Do oszustwa doszło we wtorek.

Do mieszkanki poznańskiego Nowego Miasta zadzwonił mężczyzna. Podał się za Andrzej Sokołowskiego, policjanta. - W rozmowie telefonicznej oświadczył, że zajmuje się rozpracowywaniem grupy groźnych przestępców, dokonujących kradzieży pieniędzy z kont bankowych. Dodał, że środki zgromadzone na rachunku bankowym rozmówczyni są również zagrożone. Polecił, aby kobieta pojechała do placówki i szybko je wypłaciła, zanim zrobią to przestępcy - wyjaśnia Marta Mróz z poznańskiej policji.

Studiujesz? Chcesz poznać pracę dla miasta? Letnie, płatne staże studenckie w Urzędzie Miasta Poznania Do 15 czerwca br. aplikuj na www.poznan.pl/mim/staz/
REKLAMA

78-letnia seniorka uwierzyła rozmówcy. - Zamówiła taksówkę, pojechała do banku, zlikwidowała lokatę i wróciła do domu z gotówką. Następnie, zgodnie z poleceniem oszusta, spakowała je w reklamówkę i wyrzuciła przez okno - dodaje.

Na szczęście jest to historia z happy endem. Kryminalni z poznańskiej policji zatrzymali w związku z tą sprawą dwie osoby - 27-latkę i 34-latka. To mieszkańcy okolic Stargardu Szczecińskiego. Trafili do aresztu na 3 miesiące. Odzyskano 50 tysięcy złotych należących do seniorki.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
8℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
9.42 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro