Reklama
Reklama

Strażnicy apelują o zwracanie uwagi na oznakowanie. Holowanie może słono kosztować: "mandat nie może być niższy niż 500 zł"

fot. Straż Miejska

Od 1 stycznia zmieniła się podstawa prawna dotycząca usunięcia pojazdu mechanicznego tamującego lub utrudniającego ruch.

Obecnie odholowania dokonuje się na podstawie artykułu 90 § 2 Kodeksu Wykroczeń, a grzywna w postaci mandatu karnego nie może być niższa niż 500 złotych - informują strażnicy miejscy. Dodatkowo za odholowanie pojazdu o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 tony trzeba ponieść dodatkowe opłatę w wysokości 540 złotych - dodają.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Jak przypominają funkcjonariusze - po usunięciu samochodu wszystkie informacje na jego temat można uzyskać dzwoniąc pod numer telefonu 986. Jeśli auto nie zostanie odebrane z parkingu to po upłynięciu 3 miesięcy od dnia jego usunięcia można wystąpić do sądu o orzeczenie jego przepadku.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
11.92 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro