Reklama
Reklama

W Poznaniu listonosz może zostać programistą

Czas pandemii wymusił na wielu osobach dostosowanie się do nowej sytuacji na rynku pracy. Kilka branż straciło na pandemii, a niektóre, jak między innymi branża IT, na niej zyskało. Znacząco wzrosły średnie zarobki dla programistów, testerów czy administratorów IT, a stała praca zdalna stała się praktycznie standardem w wielu firmach.

Naturalnie, aby rozpocząć pracę jako programista czy tester musimy mieć szansę na przejście procesu rekrutacji. Rosnące zapotrzebowanie na pracowników z branży IT na rynku pracy, spowodowało, że wiele firm obniżyło wymogi i daje szansę zdecydowanie większej liczbie osób na rozpoczęcie pracy. Nie mniej, brak ukończonych studiów informatycznych i doświadczenia często jest barierą nie do przejścia.

Dla osób, nieposiadających odpowiedniego wykształcenia i doświadczenia, poznańska szkoła FlexDev Academy daje szansę na zmianę ścieżki kariery oraz uzyskanie stażu. Współpracująca z międzynarodową firmą programistyczną Next Technology (poprzednio Next IT) szkoła, pomaga swoim absolwentom w uzyskaniu pierwszej pracy od razu po kursie.

FlexDev Academy szkoli zarówno przyszłych programistów, jak i testerów. Każdy absolwent kursu programistycznego czy testerskiego ma szansę na staż w firmie Next Technology, a później na stałą pracę z atrakcyjnymi zarobkami w rozwijającej się branży. Next Technology jest firmą córką potężnej firmy Next z Wielkiej Brytanii, która dominuje rynek sprzedaży odzieży i nie tylko, dostarczając swoje produkty w ponad 70 krajach na całym świecie. FlexDev Academy pozwala na "miękkie" przejście ze swojej obecnej branży do świata IT w międzynarodowej firmie.

Osobom, które chciałyby pracować w innych firmach, FlexDev Academy pomaga również w przygotowaniu się do rozmów rekrutacyjnych oraz w stworzeniu dobrego CV. Specjaliści organizujący kursy, są ekspertami w branży IT. Występują oni m. in. na Pozitive Techologies czy wydają branżowe podręczniki takie jak "Podróż przez Świat testowania", o czym pisaliśmy tutaj. Silna kadra oznacza świetne podstawy dla absolwentów stawiających pierwsze kroki.

Osoby, które są zainteresowane podjęciem kursu, ale nie wiedzą czy na pewno jest to kierunek dla nich, mogą dowiedzieć się więcej poprzez odwiedzenie strony szkoły lub wzięcie udziału w spotkaniu orientacyjnym. Na spotkaniu można dowiedzieć się więcej o szkole i kursach oraz zadać pytanie koordynatorom kursów. Aby to zrobić wystarczy skorzystać z formularza na stronie FlexDev Academy. Jest to zdecydowanie ciekawa szansa dla osób które w ramach postanowień noworocznych planują pozytywne zmiany w ścieżce kariery.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro