Reklama
Reklama

25-latek stracił przytomność na przystanku w centrum Poznania. Reanimowali go policjanci

Zdjęcie ilustracyjne, archiwum | fot. Policja

Mężczyzna nagle się przewrócił, na przystanku tramwajowym przy ulicy Półwiejskiej.

Do zdarzenia doszło 21 stycznia. Policjanci z Komisariatu Policji Poznań - Jeżyce, sierż. Sebastian Flisiak oraz post. Wiktoria Kaczmarek otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który czekając na przystanku tramwajowym w centrum Poznania, nagle stracił przytomność - relacjonuje sierż. szt. Łukasz Kędziora z biura prasowego wielkopolskiej policji.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Policjanci natychmiast pojechali na miejsce interwencji. Puls poszkodowanego był słabo wyczuwalny, a po chwili czynności życiowe ustały.

Post. Wiktoria Kaczmarek natychmiast rozpoczęła resuscytację krążeniowo-oddechową. Podjęte przez policjantów działania przyniosły pozytywny skutek - dodaje sierż. szt. Kędziora. Funkcjonariusze w trakcie oczekiwania na przyjazd załogi pogotowia ratunkowego przez cały czas monitorowali czynności życiowe 25-latka. Ratownicy zgodnie oświadczyli, że zdecydowane i szybkie działanie policjantów uratowało życie mężczyzny. Trafił on pod opiekę lekarzy - kończy.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
14℃
Poziom opadów:
0.3 mm
Wiatr do:
22 km
Stan powietrza
PM2.5
8.46 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro