Reklama
Reklama

Kalendarz z kościołem pod wezwaniem rapera już podpisany. Ogromna kolejka po autograf

fot. Gmina Lipka / FB

Jak opisywał portal spidersweb.pl, w sieci zaczęły krążyć memy ze zdjęciami gminnego kalendarza przygotowanego przez Urząd Gminy w Lipce. Kalendarz przetłumaczono na trzy języki, a znalazła się w nim nietypowa nazwa jednego z kościołów. W rzeczywistości jest to kościół pod wezwaniem Bożego Miłosierdzia w miejscowości Łąckie. Ale nieznany dowcipniś na Google Maps zmienił jego nazwę na... kościół pw. polskiego rapera Bedoesa SBM.

Urzędnicy wpadli na pomysł, by pomyłkę zamienić w dobro. Część nakładu kalendarza kupił urząd gminy Lipka. Chcemy przekuć to całe zamieszanie z kalendarzem w coś dobrego. Rozmawialiśmy z menedżerem Bedoesa. Pan Borys zgodził się przyjechać do nas i podpisać kilka kalendarzy, które wystawimy na licytację na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - tłumaczyła w rozmowie z tvn24.pl Julita Milczyńska z działu promocji i rozwoju Urzędu Gminy Lipka.

Raper zrobił, jak obiecał. W Lipce pojawił się we wtorek. Nie tylko podpisał kalendarz przeznaczony na aukcję, ale również spotkał się z fanami. Ustawiła się ogromna kolejka.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Są dwa ostrzeżenia IMGW dla Wielkopolski I i II stopnia
29℃
19℃
Poziom opadów:
5.7 mm
Wiatr do:
16 km
Stan powietrza
PM2.5
14.31 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro