Reklama
Reklama

Kalendarz z kościołem pod wezwaniem rapera już podpisany. Ogromna kolejka po autograf

fot. Gmina Lipka / FB
fot. Gmina Lipka / FB

Jak opisywał portal spidersweb.pl, w sieci zaczęły krążyć memy ze zdjęciami gminnego kalendarza przygotowanego przez Urząd Gminy w Lipce. Kalendarz przetłumaczono na trzy języki, a znalazła się w nim nietypowa nazwa jednego z kościołów. W rzeczywistości jest to kościół pod wezwaniem Bożego Miłosierdzia w miejscowości Łąckie. Ale nieznany dowcipniś na Google Maps zmienił jego nazwę na... kościół pw. polskiego rapera Bedoesa SBM.

Posiadasz na swojej nieruchomości wyroby zawierające azbest? Pozbądź się problemu - złóż wniosek do 30.04.2024 r. Miasto Poznań pokrywa 100% kosztów związanych z likwidacją wyrobów azbestowych.
REKLAMA

Urzędnicy wpadli na pomysł, by pomyłkę zamienić w dobro. Część nakładu kalendarza kupił urząd gminy Lipka. Chcemy przekuć to całe zamieszanie z kalendarzem w coś dobrego. Rozmawialiśmy z menedżerem Bedoesa. Pan Borys zgodził się przyjechać do nas i podpisać kilka kalendarzy, które wystawimy na licytację na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - tłumaczyła w rozmowie z tvn24.pl Julita Milczyńska z działu promocji i rozwoju Urzędu Gminy Lipka.

Raper zrobił, jak obiecał. W Lipce pojawił się we wtorek. Nie tylko podpisał kalendarz przeznaczony na aukcję, ale również spotkał się z fanami. Ustawiła się ogromna kolejka.
Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

9℃
4℃
Poziom opadów:
1.2 mm
Wiatr do:
27 km
Stan powietrza
PM2.5
13.04 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro