Reklama
Reklama

Nietypowa akcja ZDM-u. Będzie można zdobyć unikatowe tablice z nazwami ulic!

fot. ZDM
fot. ZDM

Przedmioty będzie można wylicytować na rzecz WOŚP.

W najbliższą niedzielę czeka nas jubileuszowy Finał WOŚP. Swój udział w tym wydarzeniu będzie miał również Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu.

Postanowiliśmy przekazać na rzecz 30. Finału WOŚP kilkanaście starego typu tablic z nazwami ulic - mówi Piotr Libicki, Zastępca Dyrektora ZDM ds. Przestrzeni Publicznej. Emaliowane, z białymi napisami na granatowym tle, mogą być pamiątką, można też wykorzystać je jako oryginalną ozdobę lub podarować w prezencie. Powodów, dla których warto o nie powalczyć jest wiele, jednak najważniejszym jest niesienie pomocy najmłodszym pacjentom. Liczymy, że aukcje tablic spotkają się z zainteresowaniem zarówno mieszkańców Poznania, jak i każdego, kto zdecyduje się wspólnie z nami zagrać w tegorocznym finale WOŚP - dodaje.

Na aukcjach prowadzonych przez dwa poznańskie sztaby WOŚP można będzie zdobyć 16 tablic. Wśród umieszczonych na nich nazw są takie jak główne miejskie arterie (ul. Krzywoustego, ul. Hetmańska, ul. Bukowska), ważne ronda (Starołęka, Rataje), duże inwestycje z ostatnich lat (ul. Naramowicka, ul. Gdyńska) czy też popularne i uczęszczane miejsca (ul. Śródka, most Teatralny). Gratką będzie tablica z błędem ortograficznym (ul. Druskiennicka) oraz jedna z najdłuższych, jakie można spotkać w Poznaniu (rondo Jana Nowaka - Jeziorańskiego). Pojawią się również znane postacie książkowe i filmowe (ul. Janosika i ul. Pana Kleksa) - informuje Agata Kaniewska, rzeczniczka ZDM.

Licytacje tablic będą prowadzone za pośrednictwem serwisu Allegro, a za ich organizację odpowiadać będą: Sztab WOŚP przy Politechnice Poznańskiej oraz Sztab WOŚP Ławica - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Burze możliwe jednak do wieczora!
10℃
2℃
Poziom opadów:
0.5 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
5.39 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro