Reklama
Reklama

Zabił brata bliźniaka. Właśnie ruszył proces

fot. PAP/Paweł Jaskółka
fot. PAP/Paweł Jaskółka

Do zabójstwa doszło w ubiegłym roku w Kłecku na terenie powiatu gnieźnieńskiego.

19 czerwca pogotowie ratunkowe powiadomiono o ataku nożownika w Kłecku. Gdy karetka dotarła na miejsce, w jednym z mieszkań znaleziono młodego mężczyznę z ranami kłutymi. Nie udało się go uratować. W związku ze sprawą natychmiast zatrzymano jedną osobę - brata bliźniaka ofiary.

Nie czekaj. Od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z bezklasowych kotłów będzie karalne. Wymień kopciucha w miejskim programie Kawka Bis. Więcej informacji na: www.poznan.pl/kawka
REKLAMA

Proces rozpoczął się we wtorek w Poznaniu. Z ustaleń śledczych wynika, że bracia feralnego wieczoru pili alkohol i brali narkotyki w mieszkaniu, w którym razem mieszkali. Mateusz G. miał w pewnym momencie zadać bratu 7 ciosów nożem. Z relacji mężczyzny wynika, że jego brat awanturował się, gdy ten chciał go "położyć spać". Miał wymachiwać nożem. Oskarżony chciał mu nóż wyrwać i jak przyznał, nie pamięta co było dalej.

Gdy Mateusz G. zorientował się, że trzyma w rękach zakrwawiony nóż, a obok leży ranny brat, poprosił sąsiadów o pomoc. Przed sądem zapewniał, że nie chciał zrobić krzywdy bratu, bo ten był jego najlepszym przyjacielem. Przeprosił też swoich bliskich za to, co się stało. Płakał. Prosił o skierowanie na terapię uzależnień.

Wśród osób, które były przesłuchiwane we wtorek, była matka braci. Przyznała, że wybaczyła synowi.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Kolejne ostrzeżenie meteo dla całego województwa! Uwaga na drogach i chodnikach!
-1℃
-2℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
87.69 μg/m3
Zły
Zobacz pogodę na jutro