Reklama
Reklama

Ksiądz z Piłki namawia, żeby nie bać się koronawirusa. "Zdrowie nie jest najważniejsze"

Zdjęcie ilustracyjne. | fot. pixabay.com/lechenie-

Jego niekonwencjonalne kazania oraz wpisy na twitterze szokują a zarazem przykuwają dużą uwagę.

Tym razem ksiądz Daniel Wachowiak z Parafii pw. NMP Wniebowziętej w Piłce (powiat czarnkowsko-trzcianecki) opublikował na Twitterze nietypowe kazanie nawiązując w ten sposób do pandemii covid-19.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Nie ulękniesz się zarazy skradającej się w mroku, ani moru niszczącego w południe. A choćby tysiąc padło u boku twego i 10 tys. po twojej prawicy, ciebie to nie spotka. (...) Wszyscy księżą ją odmawiają. Gdzie nasza wiara w TE słowa w ostatnich 2 latach?

Ksiądz Wachowiak znany w swojej okolicy oraz w mediach społecznościowych jako osoba przeciwna szczepionkom, ku zaskoczeniu swoich odbiorców napisał na Twitterze że: "zdrowie nie jest najważniejsze". Spotkał się z krytyką osób, które szybko odpowiedziały mu - Nie wszyscy są wierzący i dla niektórych zdrowie jest bardzo ważne, trzeba to uszanować. Jeszcze inni internauci zasugerowali, że ksiądz pomylił role. Osoby z innej parafii odpowiedziały, że u nich w kościele ksiądz przypomina o noszeniu maseczki, a komunikaty wyświetla nawet na ekranie.

Na to ksiądz Daniel również odpowiedział: Rozum nie lekceważy zagrożenia. Pozwala obrać skuteczne metody walki z niebezpieczeństwem. Wiara nie lekceważy rozumu. Pozwala obrać nawet niebezpieczne metody walki z niebezpieczeństwem. Rozum wierzy, że się uda zwyciężyć. Wiara rozumie, że krzyż i śmierć to też zwycięstwo.
Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Przed nami burzowy wtorek!
23℃
13℃
Poziom opadów:
3.7 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
18.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro