Reklama
Reklama

W leszczyńskim Mini ZOO padło zwierzę. Winni dokarmiający zwiedzający

fot. Mini ZOO Leszno

Mini ZOO działa w Parku Tysiąclecia w Lesznie.

W ostatnich dniach padła tu owca.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

O sprawie poinformowali pracownicy ogrodu. - Niestety, nasze wielokrotne prośby związane z nie dokarmianiem zwierząt nie są przez znaczną część odwiedzających respektowane i nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Lekceważenie podstawowych zasad panujących w tego typu placówkach jak Mini ZOO, przynosi bardzo tragiczne skutki - piszą. - W miniony wtorek pożegnaliśmy tryka owcy rasy świniarka, który był w trakcie leczenia, gdyż borykał się z problemami trawiennymi. Rozważne karmienie, podawane suplementy diety i stała opieka weterynaryjna dawały zadawalające efekty i tryk był już w bardzo dobrej kondycji zdrowotnej - dodają.

Niestety w ubiegły poniedziałek stan zwierzęcia ponownie się pogorszył. - Mimo ogromnego wysiłku weterynarza nie udało się go uratować. Po przeprowadzonej sekcji okazało się, że miał silne zapalenie jelit. Tak silne zapalenie jelit wywołało zepsute lub wydzielające toksyny jedzenie. Cierpienie tryka musiało być ogromne.

Zwierzę nie miało jeszcze dwóch lat. - Mógł przez kilkanaście lat cieszyć odwiedzających. Jednak przez ludzką głupotę nie było mu to dane - kończą.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
21.18 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro