Reklama
Reklama

W leszczyńskim Mini ZOO padło zwierzę. Winni dokarmiający zwiedzający

fot. Mini ZOO Leszno

Mini ZOO działa w Parku Tysiąclecia w Lesznie.

W ostatnich dniach padła tu owca.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

O sprawie poinformowali pracownicy ogrodu. - Niestety, nasze wielokrotne prośby związane z nie dokarmianiem zwierząt nie są przez znaczną część odwiedzających respektowane i nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Lekceważenie podstawowych zasad panujących w tego typu placówkach jak Mini ZOO, przynosi bardzo tragiczne skutki - piszą. - W miniony wtorek pożegnaliśmy tryka owcy rasy świniarka, który był w trakcie leczenia, gdyż borykał się z problemami trawiennymi. Rozważne karmienie, podawane suplementy diety i stała opieka weterynaryjna dawały zadawalające efekty i tryk był już w bardzo dobrej kondycji zdrowotnej - dodają.

Niestety w ubiegły poniedziałek stan zwierzęcia ponownie się pogorszył. - Mimo ogromnego wysiłku weterynarza nie udało się go uratować. Po przeprowadzonej sekcji okazało się, że miał silne zapalenie jelit. Tak silne zapalenie jelit wywołało zepsute lub wydzielające toksyny jedzenie. Cierpienie tryka musiało być ogromne.

Zwierzę nie miało jeszcze dwóch lat. - Mógł przez kilkanaście lat cieszyć odwiedzających. Jednak przez ludzką głupotę nie było mu to dane - kończą.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

21℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
20 km
Stan powietrza
PM2.5
9.76 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro