Reklama
Reklama

Poznański pasjonat LEGO znów zbudował z klocków Jerzego Owsiaka. W dwóch wersjach

fot. Mateusz Wawrowski
fot. Mateusz Wawrowski

Mateusz Wawrowski po raz kolejny bierze udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Z okazji 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powstały dwa specjalne projekty z klocków LEGO, przedstawiające Jurka Owsiaka. To duża figurka nawiązująca do 30. Finału WOŚP oraz mniejsza, zamknięta w słoiku przypominająca Jurka Owsiaka trzydzieści lat młodszego. Obie posiadają charakterystyczne czerwone okulary, żółte koszule i czerwone spodnie.

Do dużej figurki dołączona została specjalna podstawka, na której widnieje napis 30. Finał Wielkie Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz autograf Jurka Owsiaka. Natomiast minifigurkę umieściłem w słoiku. Mało, kto pewnie pamięta pierwszy finał WOŚP, a jeszcze mniej osób wie kiedy Jurek Owsiak zaczął działać charytatywnie. Pierwszy finał Orkiestry poprzedził koncert charytatywny w 1992 roku, zorganizowany w Ciechocinku. Nie było wtedy jeszcze puszek, a pieniądze zbierano do słoików po ogórkach. Właśnie tymi słoikami się zainspirowałem. Do miniaturowego słoika dorzucam pocztówkę z projektem graficznym figurki i autografem Jurka Owsiaka - informuje Mateusz Wawrowski.

Przy okazji przypomnijmy, że nie raz na łamach naszego portalu pokazywaliśmy dzieła Mateusza Wawrowskiego z klocków LEGO przedstawiające poznańskie autobusy i tramwaje. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. Pasja poznaniaka aktualna jest do dziś. Wawrowski nie tylko buduje pojazdy z klocków LEGO, ale też został motorniczym. Swoje działa z klocków prezentuje między innymi na festynach organizowanych przez MPK.

Aukcje m.in. z figurką Jurka Owsiaka z klocków LEGO znaleźć można tutaj.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

8℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
17 km
Stan powietrza
PM2.5
11.86 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro