Reklama
Reklama

Poznański pasjonat LEGO znów zbudował z klocków Jerzego Owsiaka. W dwóch wersjach

fot. Mateusz Wawrowski

Mateusz Wawrowski po raz kolejny bierze udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy.

Z okazji 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy powstały dwa specjalne projekty z klocków LEGO, przedstawiające Jurka Owsiaka. To duża figurka nawiązująca do 30. Finału WOŚP oraz mniejsza, zamknięta w słoiku przypominająca Jurka Owsiaka trzydzieści lat młodszego. Obie posiadają charakterystyczne czerwone okulary, żółte koszule i czerwone spodnie.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Do dużej figurki dołączona została specjalna podstawka, na której widnieje napis 30. Finał Wielkie Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz autograf Jurka Owsiaka. Natomiast minifigurkę umieściłem w słoiku. Mało, kto pewnie pamięta pierwszy finał WOŚP, a jeszcze mniej osób wie kiedy Jurek Owsiak zaczął działać charytatywnie. Pierwszy finał Orkiestry poprzedził koncert charytatywny w 1992 roku, zorganizowany w Ciechocinku. Nie było wtedy jeszcze puszek, a pieniądze zbierano do słoików po ogórkach. Właśnie tymi słoikami się zainspirowałem. Do miniaturowego słoika dorzucam pocztówkę z projektem graficznym figurki i autografem Jurka Owsiaka - informuje Mateusz Wawrowski.

Przy okazji przypomnijmy, że nie raz na łamach naszego portalu pokazywaliśmy dzieła Mateusza Wawrowskiego z klocków LEGO przedstawiające poznańskie autobusy i tramwaje. Cieszyły się one ogromnym zainteresowaniem. Pasja poznaniaka aktualna jest do dziś. Wawrowski nie tylko buduje pojazdy z klocków LEGO, ale też został motorniczym. Swoje działa z klocków prezentuje między innymi na festynach organizowanych przez MPK.

Aukcje m.in. z figurką Jurka Owsiaka z klocków LEGO znaleźć można tutaj.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro