Reklama
Reklama

Chciała sprzedać mleko przez internet, straciła 2 tysiące złotych

zdjęcie ilustracyjne | fot. picjumbo_com / pixabay.com
zdjęcie ilustracyjne | fot. picjumbo_com / pixabay.com

To kolejne oszustwo przy wykorzystaniu popularnego serwisu ogłoszeniowego.

Od dawna informujemy o tym, by uważać korzystając z serwisów ogłoszeniowych, szczególnie jeśli jest się na nich sprzedającym. Niestety kolejna osoba nie zorientowała się, że ma do czynienia z oszustem.

Na terenie naszego powiatu doszło do kolejnego oszustwa za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego OLX. Pokrzywdzona wystawiła do sprzedaży produkt - mleko. Za pośrednictwem komunikatora WhatsApp skontaktowała się osoba, chcąca go zakupić - relacjonuje st. asp. Monika Kołaska, oficer prasowy policji w Pleszewie.

Kupujący następnie wysłał link do płatności. Zgłaszająca kliknęła w link, po czym zalogowała się na stronę swojego banku. Następnie za pośrednictwem SMS, zaczęły przychodzić kody, które podała oszustowi. Z konta bankowego zniknęły pieniądze w kwocie 2 tysięcy złotych
- dodaje.

Policjanci po raz kolejny apelują o ostrożność i rozwagę podczas zakupów i sprzedaży w internecie. Nie korzystajcie nigdy z linków, które przychodzą w wiadomościach. Najbezpieczniej jest wpisać samodzielnie adres internetowy strony danego serwisu ogłoszeniowego lub banku. Sprawdzajmy zawsze, czy witryna jest bezpieczna. Jeśli korzystamy z kodów autoryzacyjnych przesłanych SMS-em przez bank lub inne instytucje sprawdzajmy zawsze, czy zawiera polskie znaki - przypominają funkcjonariusze.

I dodają, że trzeba też pamiętać, by przy podawaniu danych karty bankowej zachować szczególną ostrożność. Należy upewnić się, czy oszuści nie zastawili na nas pułapki. Przed potwierdzeniem operacji zawsze sprawdźmy też, czy zgadza się numer konta odbiorcy oraz kwota, jaką chcemy przelać. To może nas uratować przed utratą pieniędzy.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
12℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
19 km
Stan powietrza
PM2.5
5.88 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro