Reklama
Reklama

Pierniki przygotowane m.in. przez prezydenta Poznania będzie można kupić na aukcjach WOŚP

fot. Bartosz Garba

Sztab Ławica - organizator akcji pieczenia pierniczków - oprócz prezydenta Poznania do udziału zaprosił także posłów Joannę Jaśkowiak i Adama Szłapkę oraz piosenkarkę Małgorzatę Ostrowską.

Akcja wyrobu orkiestrowych pierników w piekarni na Ławicy już na trwałe wpisała się w poznański kalendarz wydarzeń związanych z WOŚP. Każdy z uczestników akcji przygotował własnoręcznie po kilkanaście sztuk wypieków. Słodkości będzie można licytować podczas poznańskiego finału WOŚP, który odbędzie się 30 stycznia na Stadionie Miejskim.

W styczniu rusza miejski program Kawka Bis! To ostatni moment na wymianę kopciucha. Na mocy uchwały antysmogowej od 1 stycznia 2024 roku korzystanie z nich będzie karane. Więcej informacji na: poznan.pl/kawka
REKLAMA

W tym roku ponownie zbieramy na szczytny cel. Tym razem chodzi o zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia chorób oczu u dzieci. Liczę, że przygotowane przez nas wypieki nie tylko zasmakują zwycięzcom licytacji, ale przede wszystkim pomogą uratować wzrok młodych pacjentów - mówi Jacek Jaśkowiak, prezydent Poznania.

Tegoroczny, 30. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się w niedzielę, 30 stycznia pod hasłem "Przejrzyj na oczy".

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

Uwaga na trasach! Może być ślisko!
2℃
0℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
11 km
Stan powietrza
PM2.5
22.47 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro