Reklama
Reklama

Osoby z niepełnosprawnościami bezpłatnie mogą skorzystać z pomocy asystenta

Zdjęcie ilustracyjne | fot. moritz320 / Pixabay

Asystenci pomogą im w codziennych czynnościach, takich jak zrobienie zakupów czy załatwienie urzędowej sprawy. Wsparcie jest bezpłatne.

Z pomocy asystentów mogą skorzystać mieszkańcy Poznania, którzy rozliczają swój PIT na rzecz stolicy Wielkopolski: z orzeczonym znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, dzieci do 16 roku życia, które mają orzeczenie o niepełnosprawności i potrzebują koniecznej (stałej lub długotrwałej) opieki lub pomocy innej osoby.
Bezpłatne wsparcie asystenta można zamówić, dzwoniąc do biura Poznań Kontakt pod numerem telefonu: 61 646 33 44 (w dni robocze od 7.30 do 20).

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

Program powstał po to, by maksymalnie umożliwić niezależne i aktywne funkcjonowanie osób z niepełnosprawnościami. Dlatego asystenci mogą pomóc m.in. w przemieszczaniu się po Poznaniu i okolicach, uczestnictwie w rehabilitacji i treningach sportowych czy udziale w imprezach kulturalnych. Posłużą też wsparciem przy robieniu zakupów czy załatwieniu sprawy urzędowej. Pomagają również osobom mówiącym w polskim języku migowym - informują miejscy urzędnicy.

Usługi mogą być wykonywane w każdy dzień roku, w godz. 7-22, również w weekendy - ale z wyjątkiem świąt ustawowo wolnych od pracy.

Asystenci nie świadczą usług opiekuńczych, także tych specjalistycznych - takich jak rehabilitacja, opieka higieniczna czy pielęgnacja zlecona przez lekarza. Aby z nich skorzystać, należy zgłosić się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie - podkreślają urzędnicy.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro