Reklama
Reklama

Kolejne ścieżki rowerowe za miliony powstaną w Wielkopolsce. "To dobrze zainwestowane pieniądze!"

fot. UMWW Poznań

Marszałek Marek Woźniak podpisał dwie umowy na dofinansowanie unijne z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+) dwóch inwestycji.

Chodzi o inwestycje w gminach Wilczyn i Drawsko, związanych z budową ścieżek i tras rowerowych oraz lokalnych dróg gminnych. Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał w sumie ponad 5 mln zł na ich realizację.

Studiowanie nie musi być nudne! Rozpocznij naukę z Wyższą Szkołą Zdrowia, Urody i Edukacji w Poznaniu! Zapisz się na Kosmetologię lub Dietetykę!
REKLAMA

Jesteśmy konsekwentni we wspieraniu budowy rowerowej mapy ścieżek w naszym regionie. Zależy nam na bogatej ofercie bezpiecznego, a do tego zeroemisyjnego podróżowania po Wielkopolsce. I na tym, by elastycznie móc przesiadać się z jednego na inny środek transportu, jeśli nie na rower, to do autobusów czy pociągów, najlepiej niskoemisyjnych. Cieszę się niezmiennie, kiedy kolejne samorządy lokalne sięgają skutecznie po będące w naszej gestii środki finansowe UE na ten cel. To dobrze zainwestowane pieniądze! - mówi Marszałek Marek Woźniak.

W gminie Wilczyn powstanie ścieżka pieszo-rowerowa o długości 1 337 metrów wzdłuż drogi powiatowej nr 3180P Wilczogóra - Kopydłowo oraz droga gminna wraz ze zjazdami na posesje i skrzyżowaniami z drogami publicznymi, także z odpowiednim oznakowaniem i miejscem odpoczynku dla pieszych i rowerzystów. Powstanie też ścieżka pieszo-rowerowa o długości 4 096 metrów, która zostanie zlokalizowana w miejscowościach Kopydłowo, Wiśniewa oraz Góry. Całkowita wartość inwestycji to przeszło 4 mln zł.

Z kolei gmina Drawsko zrealizuje inwestycję o wartości blisko 2 mln zł polegającą na przebudowie istniejącej ścieżki rowerowej łączącej miejscowości Drawsko, Pęckowo i Piłka o długości ponad 9 km, składającej się z odcinków przy drodze powiatowej nr 1323P (Drawsko-Pęckowo) oraz przy drodze powiatowej 1336P (Drawski Młyn-Pęckowo-Piłka).

Warto zaznaczyć, że w sumie Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał na projekty w obszarze transportu miejskiego dofinansowanie unijne w wysokości 455 mln zł - przypomina Anna Parzyńska-Paschke, rzecznik Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

19℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
12.36 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro