Reklama
Reklama

Ruszył poznański system gospodarki odpadami. "Przez ostatnie 6 tygodni do urzędu wpłynęło 36 tysięcy deklaracji"

Zdjęcie ilustracyjne | fot. UMP
Zdjęcie ilustracyjne | fot. UMP

Nie wszyscy dostali już indywidualny numer konta.

Sposób dostarczenia indywidualnych numerów kont różni się w zależności od sposobu składania deklaracji. W przypadku korzystania z portalu Przyjazne Deklaracje, numer rachunku do wpłaty przekazywany jest na skrzynkę ePUAP. W sytuacji złożenia papierowej deklaracji numer do wpłaty przekazywany jest pocztą tradycyjną. Numery kont są na bieżąco generowane i dostarczane.

W ostatnim czasie skala napływania dokumentów była bardzo duża, tylko przez ostatnie 6 tygodni do urzędu wpłynęło 36 tysięcy deklaracji ze wszystkich 44 tysięcy, które do dziś zostały złożone. W związku z tym podjęto decyzję o uproszczeniu procedury poboru opłat od mieszkańców, do których indywidualny numer rachunku bankowego jeszcze nie dotarł. Wychodząc naprzeciw tym osobom, uruchomiono ogólny numer konta do dokonania płatności - informują miejscy urzędnicy.

Poznaniacy, którzy znaleźli się w takiej sytuacji, powinni dokonać opłaty za styczeń na ogólny nr rachunku bankowego: 62 1020 4027 0000 1302 1697 6010. W tytule należy wpisać: opłata za odpady, podać imię, nazwisko i PESEL (wpisują osoby fizyczne) lub nazwę firmy i NIP (wpisują osoby prawne i jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej) oraz adres nieruchomości. Jako odbiorcę przelewu należy podać: Urząd Miasta Poznania, Wydział Podatków i Opłat, ul. Słowackiego 22, 60-823 Poznań.

Informacje dot. zaksięgowania opłaty można uzyskać za pośrednictwem: e-maila: [email protected], Biura Poznań Kontakt - infolinia 61 646 33 44, czynna od pon. do pt. w godz. od 7:30-20:00, osobiście w Punktach Obsługi Klienta, po wcześniejszej rezerwacji wizyty, szczegóły tutaj.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

23℃
9℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
5.54 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro