Reklama
Reklama

Kolejne poznańskie ulice przejdą metamorfozę. Również dzięki wpływom z SPP

fot. ZDM

W tym roku planowane są kompleksowe remonty chodników na ulicach Umińskiego, Krasińskiego, Sienkiewicza i Jackowskiego. Prace prowadzone będą także na ul. Grobla.

Przed rokiem na remonty poznańskich chodników przeznaczono około 10 milionów złotych. Z tej kwoty cztery miliony pochodziły z wpływów ze strefy płatnego parkowania. Dzięki temu w 2021 roku nowa nawierzchnia dla pieszych została ułożona na ul. Łąkowej, Małeckiego i placu Asnyka.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

W tym roku zapowiedziane są kolejne metamorfozy. Wiosną tego roku ma rozpocząć się remont na ul. Umińskiego na Wildzie, prowadzony będzie na odcinku od ul. Roboczej do ul. Garczyńskiego. W jego trakcie wyremontowane zostaną chodniki, a także przybędzie zieleni. Po zakończeniu prac, piesi będą mogli chodzić w o wiele bardziej komfortowych warunkach. Zamiast zniszczonej nawierzchni będą równe płyty. Poprawi się także estetyka okolicy, co z pewnością docenią mieszkańcy. Dla nich i przechodniów nie bez znaczenia będzie także to, że przybędzie zieleni. Posadzonych ma zostać 50 platanów i klonów polnych oraz ponad 1100 równych krzewów. To nie tylko pozytywnie wpłynie na wygląd ulicy, ale także komfort mieszkania. Drzewa i zieleń poprawią retencję wód, w upalne dni będzie chłodniej, powinna zmniejszyć się także ilość pyłów w powietrzu. Oblicze tej ulicy zmienia się, odkąd wprowadzona została strefa parkowania - zapowiada Agata Kaniewska, rzecznik ZDM.

W kolejnych miesiącach podobne prace będą prowadzone na ul. Krasińskiego (na odcinku od ul. Roosevelta do posesji nr 15/17a; strona północna oraz na odcinku od początku posesji nr 10 do początku posesji nr 16; strona południowa), Jackowskiego (tam gdzie nie była prowadzona przebudowa oraz na ul. Gorczyczewskiego), oraz na ul. Sienkiewicza (na odcinku od posesji nr 10 do ul. Kochanowskiego). Prace zapowiadane są też na ul. Grobla, gdzie nawierzchnia zostanie wymieniona na dwóch odcinkach - po północnej stronie ulicy chodnik od ul. Łaziennej do ul. Wierzbowej, a po południowej od ul. Mostowej do ul. Wierzbowej.

Koszt tych wszystkich remontów został wyliczony na 2,3 miliona złotych. Do tego doliczone zostaną nowe nasadzenia zieleni. Jednak to nie koniec, już planowane są kolejne zmiany. Wpływy ze strefy mają pozwolić w tym roku na wykonanie prac za około pięć milionów złotych. Dodatkowo następne prace w 2022 roku będą finansowane także z pieniędzy, które do swojej dyspozycji mają poszczególne rady osiedli, czy też ZDM. To jakie i w jakim terminie będą prowadzone prace, będziemy ustalać w najbliższym czasie podczas spotkań z radami osiedli - dodaje rzeczniczka.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.70 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro