Reklama
Reklama

W szkole na Krzesinach powstał łącznik ze szklaną fasadą

fot. PIM

Dobiega końca rozbudowa Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Charlesa de Gaulle'a przy ul. Tarnowskiej na Krzesinach.

Nowy segment łączy istniejące budynki placówki oraz mieści dodatkowe sale lekcyjne, pokój nauczycielski i przestronny hol.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA


Zakończyły się zasadnicze roboty budowlane, aktualnie prowadzone są prace wykończeniowe i porządkowe, zarówno wewnątrz, jak i w ramach zagospodarowania terenu przylegającego do budynku. Trwają również przygotowania do procedury odbiorowej i rozpoczyna się kompletowanie dokumentacji potrzebnej przy ubieganiu się o pozwolenie na użytkowanie - informują urzędnicy PIM.

Prace budowlane w tym miejscu zaczęły się w lutym ubiegłego roku. Powierzchnia użytkowa nowego budynku to 932 m kw. Liczy on dwie kondygnacje, które połączone są przestronnymi schodami. Nowy segment wyróżnia się szklaną fasadą, dzięki której uczniowie i nauczyciele będą mieli widok na wewnętrzny dziedziniec szkoły.

Nowy budynek będzie pełnił funkcję łącznika, bo przed inwestycją sala gimnastyczna ZSO nr 2 nie była połączona z resztą budynków szkolnych. Rozbudowa placówki poprawi komunikację między istniejącymi budynkami, bo docelowo każdą z dwóch kondygnacji będzie można przemieszczać się między halą sportową a częścią dydaktyczną bez wychodzenia na zewnątrz - dodają urzędnicy PIM.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
9.40 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro