Reklama
Reklama

Ławica: zatrzymano Gruzinów z podrobionymi dokumentami i Polaka, który nie zapłacił grzywny

fot. Straż graniczna
fot. Straż graniczna

Do wszystkich zatrzymań doszło w czwartek.

Najpierw zatrzymano dwóch Gruzinów w wieku 28 i 30 lat, którzy posługiwali się podrobionymi irlandzkimi kartami pobytu. - Funkcjonariusz dokonujący weryfikacji tych dokumentów, stwierdzili, że są one fałszywe. Na podstawie tych dokumentów Gruzini usiłowali odlecieć do Irlandii. Za posługiwanie się fałszywym dokumentem, jego podrabianie lub przerabianie grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Karane jest także przygotowanie do popełnienia tego przestępstwa. Już za same przygotowania grozi kara do roku pozbawienia wolności - wyjaśnia Nadodrzański Oddział Straży Granicznej.

Szukasz nieodpłatnej pomocy prawnej, psychologicznej, rodzinnej itp.? Skorzystaj z listy jednostek nieodpłatnego poradnictwa lub porad prawnych dostępnych dla mieszkańców Poznania.
REKLAMA

Także w czwartek strażnicy graniczni zatrzymali na poznańskim lotnisku poszukiwanego Polaka. 63-latek również chciał odlecieć do Irlandii. Zapomniał jednak, że nie zapłacił kary grzywny w wysokości 2000 złotych, za co miał trafić do zakładu karnego. - Polak uregulował zaległość i po dokonaniu wpłaty na wskazane konto bankowe sądu został zwolniony - dodaje.

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

0℃
-6℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
18 km
Stan powietrza
PM2.5
21.14 μg/m3
Dobry
Zobacz pogodę na jutro