Reklama
Reklama

Ławica: zatrzymano Gruzinów z podrobionymi dokumentami i Polaka, który nie zapłacił grzywny

fot. Straż graniczna

Do wszystkich zatrzymań doszło w czwartek.

Najpierw zatrzymano dwóch Gruzinów w wieku 28 i 30 lat, którzy posługiwali się podrobionymi irlandzkimi kartami pobytu. - Funkcjonariusz dokonujący weryfikacji tych dokumentów, stwierdzili, że są one fałszywe. Na podstawie tych dokumentów Gruzini usiłowali odlecieć do Irlandii. Za posługiwanie się fałszywym dokumentem, jego podrabianie lub przerabianie grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Karane jest także przygotowanie do popełnienia tego przestępstwa. Już za same przygotowania grozi kara do roku pozbawienia wolności - wyjaśnia Nadodrzański Oddział Straży Granicznej.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

Także w czwartek strażnicy graniczni zatrzymali na poznańskim lotnisku poszukiwanego Polaka. 63-latek również chciał odlecieć do Irlandii. Zapomniał jednak, że nie zapłacił kary grzywny w wysokości 2000 złotych, za co miał trafić do zakładu karnego. - Polak uregulował zaległość i po dokonaniu wpłaty na wskazane konto bankowe sądu został zwolniony - dodaje.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
8.79 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro