Reklama

Jest prawomocny wyrok w sprawie zabójstwa Zyty Michalskiej. Zginęła 27 lat temu

fot. policja
fot. policja

Waldemara B. Skazano już w maju ubiegłego roku, ale teraz sprawą zajmował się Sąd Apelacyjny.

Wiosną ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Poznaniu skazał Waldemara B. na 25 lat pozbawienia wolności. Nakazano mu także zapłacenie rodzinie kobiety nawiązkę w wysokości 2,5 mln zł (przed denominacją). Wyrok nie był prawomocny.

Za dwa tygodnie wakacje. Nie macie jeszcze planów na spędzenie wolnego czasu z rodziną, znajomymi czy na urlop w pojedynkę? Lotnisko Poznań-Ławica proponuje Palermo lub Malagę na letni oddech od codzienności!
REKLAMA

Apelację od wyroku złożyli prokuratura i obrona. Sąd zdecydował w piątek, utrzymuje w mocy wyrok z ubiegłego roku, a tym samym Waldemar B. trafi na 25 lat do więzienia. Tym razem wyrok jest prawomocny.

Do zbrodni doszło 3 kwietnia 1994 roku w Mikuszewie. Dwudziestoletnia wówczas dziewczyna, w wielkanocną niedzielę, wyszła z rodzinnego domu na spacer. Kiedy ślad po niej zaginął, rodzina zgłosiła zaginięcie. Ciało dziewczyny zostało znalezione następnego dnia w lesie, zaledwie kilkaset metrów od domu.

Ustalono, że kobietę uduszono, ale sprawcy nie znaleziono. Na początku 2019 roku policjanci z poznańskiego Archiwum X postanowili wrócić do tej sprawy. W grudniu 2020 roku zatrzymano podejrzanego Waldemara B.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

18℃
9℃
Poziom opadów:
1.9 mm
Wiatr do:
21 km
Stan powietrza
PM2.5
8.85 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro