Reklama

Na Jeżycach nagminnie wycinane są drzewa

fot. lechpoznan.pl/Kuba Błoszyk
fot. lechpoznan.pl/Kuba Błoszyk

Z ulicy Sienkiewicza znikają drzewa. Regularnie na tym terenie odbywa się ich wycinka. Mieszkańcy podejrzewają, że ktoś może celowo sypać sól pod drzewa, by przyspieszyć ich umieranie i wycięcie.

W piątek zakończyła się kolejna wycinka drzew rosnących przy ulicy Sienkiewicza. Te, które rosły wzdłuż murów zajezdni na Jeżycach odeszły już do przeszłości. Zdaniem okolicznych mieszkańców, drzewa zaczęły być ostatnio wycinane w zaskakującym tempie. Mówi się, że wycięto nawet piętnaście drzew. Okoliczni mieszkańcy sugerują, że ktoś może specjalnie się ich specjalnie pozbywać.

Osoby, dla których lód drze nie jest obojętny, zaobserwowały, że to pracownicy MPK sypią sól pod drzewa. Za sprawą takiego działania drzewa te szybciej usychają i mogą być legalnie wycięte.

Użytkownicy zajezdni zaprzeczają, jakoby mieli ze sprawą cokolwiek wspólnego. Informacje o wycince drzew posiada natomiast Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta. Urzędnicy zgodzili się na wycinkę drzew przy ul. Sienkiewicza 8, 9 i 21. Zgoda obejmuje wycięcie ośmiu drzew. Powodem jest najczęściej ich choroba lub fakt, że rosną na sieci kanalizacyjnej. Na miejsce wyciętych drzew zostaną posadzone nowe.

Reklama
Maksymalna liczba znaków: 1000
Nie jesteś anonimowy, Twoje IP zapisujemy w naszej bazie danych. Dodając komentarz akceptujesz Regulamin Serwisu

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
10℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
14 km
Stan powietrza
PM2.5
9.07 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro