Reklama
Reklama

Pierwszy europejski kraj wprowadza obowiązkowe szczepienia przeciw Covid-19. Dotkliwa kara za brak szczepień

Zdjęcie ilustracyjne | fot. juergen-polle / pixabay.com

To Austria.

Już w listopadzie pisaliśmy, że austriacki rząd zdecydował o wprowadzeniu całkowitego lockdownu dla osób niezaszczepionych. Mogły wychodzić ze swojego miejsca zamieszkania tylko do pracy, po zakupy pierwszej potrzeby lub na wizytę do lekarza.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

W czwartek austriacki rząd poszedł o krok dalej. Parlament podjął decyzję o przyjęciu ustawy o powszechnym obowiązku szczepień przeciw Covid-19. Ustawę przyjęto w czwartek, ale zacznie obowiązywać w lutym, a dopiero od marca będzie egzekwowana. Ma to dać czas mieszkańcom, którzy dotąd się nie zaszczepili, na przyjęcie szczepionki.

Przepisy będą obowiązywały w przypadku osób, które ukończyły 18 lat i mieszkają na terenie Austrii. Niezaszczepieni będą musieli przyjąć szczepionkę. Nie trzeba będzie tego robić w sytuacji, gdy na jej przyjęcie nie pozwala stan zdrowia, jest się w ciąży lub przeszło się zakażenie w ciągu 6 ostatnich miesięcy. Za brak szczepienia przewidziano dotkliwe kary - do 3600 euro.

W Austrii nie zaszczepiła się około 1/4 uprawnionych do tego mieszkańców, a więc około 2 mln obywateli.

Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.35 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro