Reklama
Reklama

Jedyna oferta w przetargu na przebudowę przejścia dla pieszych przy Hetmańskiej przewyższyła budżet miasta o milion złotych

fot. Poznańskie Inwestycje Miejskie w Poznaniu

Chodzi o bezpieczeństwo pieszych przechodzących przez ulicę Hetmańską na odcinku, gdzie nie ma również sygnalizacji świetlnej.

Jak się okazuje, w przetargu na przebudowę przejścia dla pieszych przez ulicę Hetmańską na wysokości ulicy Jarochowskiego wpłynęła tylko jedna oferta od spółki Infradrog Chodzież na kwotę 2 137 713,44 złotych. Tym samym kwota ta przewyższa zabezpieczony na ten cel budżet miasta prawie o milion złotych.

Jesteś zdolnym fryzjerem? Dołącz do Zespołu Wonderland! Zadzwoń do nas: Salon Poznań tel. 607 608 867, Salon Swarzędz tel. 512 526 525 lub napisz [email protected]
REKLAMA

Oferta będzie podlegała analizie. Piesi przechodzący przez ul. Hetmańską, na wysokości ul. Jarochowskiego, mają do pokonania dwie jezdnie oraz torowisko tramwajowe. Obecnie nie ma tam ani sygnalizacji świetlnej, ani przejazdu rowerowego. Przebudowa tego przejścia i wyposażenie go w sygnalizację świetlną poprawiłaby bezpieczeństwo, w szczególności na drodze dzieci do szkoły - informuje na portalu społecznościowym radny Filip Olszak i dodaje, że planowany przejazd rowerowy, zwycięski projekt Budżetu Obywatelskiego, pozwoli mieszkańcom Górczyna i części Łazarza położonej za ul. Hetmańską dojechać bezpiecznie rowerem do centrum ulicą Jarochowskiego a dalej Ułańską do Rowerowej Trasy Grunwaldzkiej. O takie rozwiązanie zabiegał "Rowerowy Poznań" organizacja non profit oraz Andrzej Janowski przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

To na razie jeden z pierwszych przetargów w tym roku, nie można wyrokować po jednej ofercie. Ale jeśli taka będzie tendencja to będzie naprawdę źle - odpowiedział radny Filip Olszak zaniepokojonym mieszkańcom Poznania.


Reklama

Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

22℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
13 km
Stan powietrza
PM2.5
7.60 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro