Reklama

Czesław Mozil charytatywnie w Poznaniu dla Hospicjum Palium

Czesław Mozil | fot. Dorota i Damian Rogala
Czesław Mozil | fot. Dorota i Damian Rogala

Polsko-duński piosenkarz zaskarbił sobie sympatię widowni jeszcze jako juror programu X-Factor. Wciąż mierzy się z kompleksem pisania po polsku.

W czwartek 10 lutego 2022 r. o godzinie 19:30 artysta wystąpi charytatywnie w SARP Social Club mieszczącym się przy ul. Stary Rynek 56 w Poznaniu pod hasłem "Czesław Mozil solo". Warunkiem wzięcia udziału w koncercie będzie przesłanie potwierdzenia wpłaty na rzecz Hospicjum Palium - Motyle dla hospicjum. Za miejsca siedzące należy wpłacić 100 zł na stronie Hospicjum Palium w zakładce "jak pomóc", czyli tutaj . Następnie po wpłacie odpowiedniej kwoty trzeba wysłać potwierdzenie drogą mailową do organizatorów wydarzenia na adres mailowy: [email protected], więcej szczegółów tutaj Koncert jest w pełni charytatywny.

Co do samego koncertu, Czesław Mozil zaśpiewa na nim między innymi piosenki z najnowszej płyty zatytułowanej #IDEALOGIAMOZILA. Płyta miała swoją premierę 19 listopada ubiegłego roku. Co ciekawe, artysta w większości sam napisał teksty piosenek mierząc się w ten sposób z pisaniem w języku polskim.

Jak mówi Czesław Mozil, #IDEOLOGIAMOZILA" to także płyta, która jest moją osobistą walką z kompleksem pisania po polsku. To pierwsza płyta, do której teksty napisałem w większości samodzielnie. Jako emigrant, wychowany na duńskiej ziemi, zawsze odczuwałem tremę pisząc po polsku. Tym razem podjąłem tę walkę z własnymi strachami, co było jak katharsis. Mam 42 lata, jestem wykształconym muzykiem, z dyplomem Duńskiej Królewskiej Akademii Muzycznej w Kopenhadze, ale przede wszystkim jestem prostym grajkiem, który kocha stać na scenie.

Za wydanie najnowszej płyty odpowiada znany w świecie hip-hopu Matheo, wokale nagrał i zmiksował Marcin Bors.


Najczęściej czytane w tym tygodniu

Dziś w Poznaniu

20℃
7℃
Poziom opadów:
0 mm
Wiatr do:
10 km
Stan powietrza
PM2.5
3.38 μg/m3
Bardzo dobry
Zobacz pogodę na jutro